fbpx
Close

Anett Kontaveit loobus Dubai turniirist

Anett Kontaveit Peterburi turniiril. / Foto: Zumapress/Scanpix

Mõneti ettearvatult loobus Anett Kontaveit osalemast täna algaval Dubai WTA 500 turniiril, sest tema Peterburi finaali ja esimese mängu vahele ei oleks jäänud rohkem kui 48 tundi, lisaks keskmise pikkusega lennusõit.

Teine moment on ka selles, et Anettil on nö “muudelt” turniiridelt, kuhu kuuluvad kuus paremat tulemust, mis ei ole saavutatud slämmiturniiridel või WTA Masters 1000 turniiridel, kogutud 3 x 470 (Ostrava, Moskva ja Peterburi võit) pluss 305 (Eastbourne’i finaal) ja 2 x 280 (Clevelandi ja Cluj’i turniiri võit) punkti. Seega ei oleks ta Dubais isegi finaalijõudmise korral saanud juurde rohkem kui 25 punkti, võit oleks lisanud +190. Samal ajal punkte kaotada (eelmisel aastal jõudis Anett Dohas veerandfinaali) ta ei saa.

Peterburi turniiri teine finalist Maria Sakkari (Kreeka) loobus Dubaist juba enne finaali, aga Anett tegi otsuse pühapäeva õhtul. Tema asemel saab nüüd asetus Elina Svitolina (Ukraina, 10).

Nagu juba eile teatasime, on Anett maailma edetabelis tõusnud 4241 punktiga kuuendaks. Temast ainult 46 punkti jääb maha Garbine Muguruza, kes mullu võitis Dubai turniiri. Ent 2021. aastal olid turniirid vastupidi – Dohas mängiti WTA 500 ja Dubais WTA Masters 1000, mistõttu polegi päris selge, millises järjekorras need turniirid arvelt maha lähevad.

Kaia Kanepi jäi edetabelis püsima 62. kohale. Ainult 2022. aasta punktide põhjal (nn Singles Race) on Anett kuues ja Kaia 12.

Lisa kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga

Kommenteeri
scroll to top