fbpx
Close

Anett Kontaveit võitis ja viigistas matši seisu Bulgaariaga

Eesti esireket Anett Kontaveit võitis FedCupi alagrupiturniiri esimeses matšis Bulgaaria esinumbri Viktoria Tomova (WTA, 158) vastu ootamatult raskeks kujunenud mängu 6:1, 6:7, 6:1. Nüüd otsustab Eesti ja Bulgaaria matši võitja paarismäng.

Kohtumise algul oli Anett pisut ebakindel, Tomoval oli kohe esimeses geimis kaks murdepalli. Kuid pärast seisu 1:1 pani maailma 20. reket paremuse kindlalt maksma. Kui Anett mängis oma tavatasemel, ei olnud vastasel mingit lootust. Kuigi Kontaveidi esimese servi protsent (55) ei olnud kõrge, oli Tomova selles osas palju kehvem (27%). Lisaks tegi bulgaarlanna 4 topeltviga, Anett mitte ühtki. Sett kestis vaid 28 minutit.

Teine sett oli aga hoopis teisest puust. Võiks öelda, et Tomova “hüppas üle oma varju”, sest nii kõva mängu ei oleks maailma teise saja tennisistilt oodanud. Kuigi Kontaveit alustas murdega, oli ta peagi oma pallingul taga 2:3, 15:40. Pikad pallivahetused olid nüüd juba võrdsed, bulgaarlanna enam ei eksinud ja suutis ka tempoga kaasa minna. Nüüd tundus, et Anett tõstis oma taset, kui läks taas murdega ette 4:3. Kuid oma pallingut ta hoida ei suutnud ning sama juhtus ka seisul 5:4. Tie-break’is oli Tomova algusest peale ees, kuid otsustavaks võib pidada Anetti lihtviga seisul 4:5.

Kolmanda seti algul tekkis imet teinud Tomoval kerge pingelangus ja ta hakkas uuesti eksima nagu esimeses setis. Kontaveit jätkas aga kindlalt. Seisuni 3:0, 40:0 loovutas eestlanna vaid kolm punkti. Seejärel läks tasavägisemaks aga lõpuks pani Anett oma taseme ikka kindlalt maksma.

Kontaveidi statistikas oli oluline number, et ta ei teinud ühtki topeltviga, kuid ka ässasid polnud palju – 2. Tomova lõi ühe ässa ja tegi 9 topeltviga. Kui niigi edetabeli põhjal nõrgem mängija nii palju vastasele punkte “ette annab”, on raske võidule loota. Sama, mida mainisime Valeria Gorlatši ja Isabela Shinikova kohtumise juures, et just teise pallingu punkte võidab tugevam mängija rohkem – esireketite kohtumises Kontaveit 53 ja Tomova 31%. Ka siit tuleb üsna suur vahe sisse.

Omavahel olid nad korra varem kohtunud, Kontaveit võitis 2017. aastal Budapesti turniiril 6:3, 6:3.

Paarismäng enne kella 15 kindlasti ei hakka, pigem mõnevõrra hiljem. Ülesandmise põhjal esindavad Eestit Kontaveit ja Maileen Nuudi, Bulgaariat Tomova ja Gergana Topalova. Kuid koosseisu võib veel viimasel hetkel muuta.

Live score’i saab näha siit.

scroll to top