Anett Kontaveit sammus kindlalt oma slämmiturniiri viiendasse kaheksandikfinaali

Anett Kontaveit. / Foto: Getty Images/AFP/Scanpix

Viiendat korda karjääri jooksul on Anett Kontaveit (14) jõudnud slämmiturniril 1/8 finaali, kui ta alistas reede õhtul US Openi 3. ringis Magda Linette (Poola, 24) 6:3, 6:2.

US Openil juhtus see teist korda viieaastase vaheaja järel, sest New Yorgis leidis 2015. aastal aset ka Anetti debüüt kaheksandikfinaalis. Kaugemale ehk veerandfinaali on ta jõudnud vaid tänavu Australian Openil.

Kuigi Linette juhtis omavahelistes mängudes Kontaveidi vastu 4:2, olid need kohtumised aset leidnud piisavalt ammu, et mitte pidada Anetti favoriidiks. Kuigi Anett kaotas mängu esimese geimi oma servil nulliga, ei olnud tegemist halvaendelise sissejuhatusega. Kaks murret tagasi ja Kontaveit juba juhtis 4:1. Seti lõpus servis Linette paremini, aga ka Anett ei loovutanud oma pallingut. Seda ka teises setis mitte, nii jäigi esimese geimi kaotus pigem “tööõnnetuseks”.

Linette kasutas teises setis seisul 2:3 meditsiinilist pausi, mida poolatar on mõnikord teinud ka taktikalistel kaalutlustel. Seekord ilmselt mitte, sest tal teibiti reis kinni ja geimi ta pärast pausi enam ei võitnud.

Kontaveit jäi napilt plussi äralöökide/lihtvigade arvestuses 13:12. Linette tegi vaid ühe äralöögi vähem (12) kui Eesti esireket, aga lihtvigu koguni 25. Ka jäi poolatari arvele rohkem sunnitud vigu, sest Anett oli tagajoonelt siiski aktiivsem. Seekord mängis riskeerivalt ka Linette, aga tal polnud teist valikut. Sealt tema ohtrad lihtvead tulidki.

Servinäitajate poolest oli ka Kontaveit parem: ässad 5:3, topeltvead 2:4, esimese servi õnnestumisprotsent 63-57 ja esimeselt pallingult võidetud punktid 77-68%. Aga palju suurem oli vahe teiselt servilt võidetud punktides: Anett 61% ja Linette 38%. Kontaveit realiseeris hästi ka murdepalle – 5st 4 (Linette 4st 1).

Kaheksandikfinaalis tuleb Anettil kokku minna Naomi Osakaga (Jaapan, 4), kellele ta eelmisel nädalal samuti New Yorgis peetud Cincinnati turniiril kaotas 6:4, 2:6, 5:7. Osaka oli täna pisut hädas 18-aastase Marta Kostjukiga (Ukraina), kuid lõpuks võitis 6:3, 6:7, 6:2.