Tsitsipase draama: 5:1 edu ja kuus matšpalli, kuid kaotas Borna Coricile

Borna Coric rõõmustab olulise võidupunkti üle. / Foto: AP/Scanpix

US Openi viiendal võistluspäeval juhtusid peamised sündmused meeste üksikmängus, kus Stefanos Tsitsipas (Kreeka, 4) kaotas ülikindlana tundunud eduseisust, aga ühe kohtumise algus venis arvatava koroonaviiruse ohu tõttu.

Tsitsipase mäng Borna Coriciga (Horvaatia, 27) kestis 4 tundi ja 36 minutit ning lõppes kohaliku aja järgi alles teise öötunni alguses. Aga see mäng võinuks lõppeda umbes poolteist tundi varem, kui settidega 2:1 juhtinud Tsitsipas oli neljandas setis 5:1 ees. Esimese murde sai Coric kergelt tagasi, aga seisul 3:5 jäi oma pallingul 15:40 taha. Horvaat päästis kaks matšpalli, aga hullem oli ees – Tsitsipas juhtis järgmises geimis 5:4, 40:0. Siis tegi kreeklane kaks lihtviga, Coric ühe õnnestunud äralöögi ja viik oligi käes. Selles geimis jäi Tsitsipasel kasutamata veel üks matšpall, kokku seega kuus. Coric murdis korra veel ja võitis seti 7:5.

Otsustavaks setiks oli Tsitsipase end veidi kogunud ja asus murdega juhtima, kuid andis seisult 3:2, 40:15 oma servi käest. Lugu lõppes tie-break’iga, kus Coric sai ette 3:1 ja enam vastasele võimalust ei andnud – 7:4. See fakt, et Tsitsipas oli punktidega parem 177:172, teda ei päästnud. Samas võitis Coric ikkagi kaks geimi rohkem ja seega ka murdeid enam – temal 13st 6 ja Tsitsipasel 15st 5. Lõpptulemus Corici kasuks 6:7, 6:4, 4:6, 7:5, 7:6.

Teine tähtis sündmus oli hoopis tenniseväline. Nimelt venis Alexander Zverevi (Saksamaa, 5) ja Adrian Mannarino (Prantsusmaa, 32) mängu algus umbes kolm tundi. Zverev lebas tribüünil ja ootas vastast. Juhtunud kohta tegid US Openi korraldajad lühikese avalduse, mille algul nad märkisid, et neil “toimus dialoog terviseametnikega”. Avalduses lisati, et mängijad olid olukorrast kogu aeg informeeritud, kuid seoses terviseandmete kaitsega ei tohi nad üksikasju avaldada. “Mulle öeldi, et suure tõenäosusega mängu ei toimu,” vahendas BBC Zverevi sõnu. “Ootamine pingeid ei tekitanud, Mul oli hea meel, et sain mängida.”

Mõistagi ütles Zverev seda pärast mängu, mille ta oli võitnud 6:7, 6:4, 6:2, 6:2, kuid veel kolmanda seti keskel püsis enam-vähem võrdsus, kui Mannarino asus servima seisul 2:3. Edasi kaotas aga prantslane neljal korral oma pallingu, Zverev enam mitte kordagi ja mäng lõppes ühepoolselt. Kuigi detaile ei avaldatud, teadis ka Zverev, et Mannarino viivitus oli ilmselt seotud tema kaasmaalase Benoit Paire’i koroonaviirusesse haigestumisega. Mannarino oli üks neist paljudest, kes Paire’ga kokku puutus ja ta pandi nö “mulli sees omaette mulli”. Pole aga kahjuks teada, kas Mannarinol kahtlustati ka haigestumist või rikkus ta koroonaviiruse protokolli.

Teistes meeste mängudes midagi erilist ei juhtunud. Novak Djokovic sai rutiinselt (6:3, 6:3, 6:1 28ndana asetattud sakslase Jan-Lennard Struffiga) oma hooaja 26. järjestikuse võidu ja eelviimase Balti tennisistina langes välja Ricardas Berankis (Leedu), kes ettearvatult kaotas Pablo Carreno Bustale (Hispaania, 20) 4:6, 3:6, 2:6. Berankis tegi küll kolm murret, aga võitis oma servigeimi alla poole – 13st 6.

Vaadake meeste üksikmängu tabelit siit.

Naiste üksikmängus ükski asetatutest reedel kaotust ei saanud. Naomi Osaka (Jaapan, 4) ja Anett Kontaveidi (14) võitudest oleme juba kirjutanud, aga ka teised soosikud said kindlalt edasi. Ühe seti loovutas lisaks Osakale Julia Putintseva (Venemaa, 23), kuid lõpuks oli temagi võit Aliaksandra Sasnovitši (Valgevene) üle veenev: 3:6, 6:2, 6:1.