fbpx
Close

Anett Kontaveit sai Brisbane’i veerandfinaalis valusa kaotuse

Anett Kontaveit mängus Lesja Tsurenkoga. / Foto: EPA/Scanpix

Vaatamata kahele settpallile esimeses setis jäi Anett Kontaveit Brisbane’i turniiri veerandfinaalis 5:7, 3:6 alla maailma 27. reketile Lesja Tsurenkole (Ukraina).

Juba kohtumise algus andis aimu, et Kontaveidi serv ei õnnestu enam nii hästi kui eelmisel päeval Petra Kvitova vastu ja lihtsaid vigu tegi Eesti esireket ka rohkem. Sellegipoolest suutis Anett oma pallingut üpris veenvalt hoida ja lõpuks saavutas ka murde eduseisuks 5:3.

Järgmises geimis oli initsiatiiv küll Anetti poolel, aga visa kaitsega suutis Tsurenko vastupanu organiseerida ja ka kaks settpalli päästa. Veel seisul 5:5, 40:30 oli Kontaveidil võimalus vähemalt tie-break kindlustada, kuid ta ei suutnud head ründevõimalust kasutada.

Pärast seda läks mäng allamäge ja kuigi Anett suutis seisul 1:3 võita väga pingeliseks kujunenud servigeimi, ei olnud kaotusest pääsu, sest vastase pallingul ta murdevõimalusi enam ei saanud.

Kahjuks ei ole meil kogu mängu äralöökide/lihtvigade statistikat, kuid eeldatavalt oli teine sett sarnane esimesele, kus mõlemad tegid 11 äralööki, aga Tsurenko 12 ja Kontaveit 18 lihtviga. Kuigi kaitsemängija vastu tuleb lihtvigu alati rohkem, siis seekord peab eestlanna nende eest pigem endale tuhka pähe raputama. Ka tundus, et Anetti liikumine ei olnud nii värske kui mängus Kvitovaga.

Servi osas lõid mõlemad kaks ässa, kuid Tsurenko tegi ühe ja Kontaveit kaks topeltviga. Esimese servi protsendil (Tsurenko 72 ja Kontaveit 66) ei olnud suurt vahet, aga punkte võitis esimeselt servilt Tsurenko 79 ja Kontaveit 59%. See on juba paraku määrav erinevus.

Eksperdist treener Harri Neppi leidis, et Tsurenko hakkas pärast oma servigeimi kaotust seisul 3:4 ikka väga hästi mängima. “Esimese seti oleks Anett võinud muidugi võita. Esimesel settpallil ta tegi väga riskantse otsuse, kui ründas piki joont mitte kõige paremast asendist. Kui see punkt ära läks, käis nagu mingi krõps läbi ja mäng muutus teistsuguseks. Samas on Tsurenko füüsiliselt väga tugev, teinud selleks kindlasti mingit eritrenni ja nii pole sugugi kindel, et esimese seti võitmine oleks ka mängu võitu tähendanud,” pajatas Neppi.

Kuigi Neppi möönis, et Kontaveit eksis eilsega võrreldes rohkem, olid mängud siiski erinevad. “Kvitova ikka väga palju kinkis. Tsurenko on küll natuke “kandiline” mängija, mitte kogu aeg sujuva löögiga, aga seekord ta eksis väga vähe. Teises setis tundus Anett pisut väsivat, aga esimese seti kaotust ei saa sellega põhjendada,” lisas Neppi.

Treeneriga nõupidamise ajal kurtis Anett, et õhk on niiske ja seetõttu kurnav. Ka WTA tennisekommentaarium www.tennisforum.com nentis, et kui hakata Anetti kiitma, siis järgmises mängus võib ta kohe ära vajuda. Aga ka sealsed spetsialistid (pole kahtlust, et enamik Tennisforumi liikmeid on naiste tennisega hästi kursis) rõhutasid Tsurenko head mängu ja taktikavalikut. Toome siin välja ühe kommentaari: “Kontaveit on väga hea, aga vajab plaani B. Kui tema superagressiivne mäng ei toiminud, siis ta lagunes.”

scroll to top