fbpx
Close

Anett Kontaveit pidi finaalis tunnistama Arina Sabalenka paremust

– Anett Kontaveit / Foto: Siim Semiskar

Wuhani (Hiina) tenniseturniiri finaalis ei suutnud Anett Kontaveit osutada võrdset vastupanu erakordselt võimsat mängu näidanud valgevenelannale Arina Sabalenkale (WTA edetabeli 20.) ning kaotas 1 tunni ja 12 minutiga 3:6, 3:6.

Lisaks võimsusele oli Sabalenka ka liikuvam ja mis ilmselt kõige tähtsam, ta servis tunduvalt paremini. Kui Sabalenka lõi sisse 63% esimesi serve, siis Kontaveit vaid 45%. See oli üks näitaja, mis sai eestlannale saatuslikuks ja tingis kolme servigeimi kaotuse. Anettil endal ei olnud aga ühtki murdepalli. Ei juhtu just sageli, et vastane teeb kaks ja pool korda rohkem äralööke kui Kontaveit, aga täna nii läks – Sabalenka 25 ja Kontaveit 10 äralööki. Lihtvigu tegi valgevenelanna rohkem (vastavalt 24 ja 15), kuid Anettil tekkinuks võimalus vaid siis, kui ta oleks ise lihtvigu peaaegu täielikult vältida suutnud.

“Kunagi võrdles korvpallur Aleksei Tammiste ennast Ameerika mängijatega ja leidis, et inimene looma vastu ei saa,” võttis kohtumise kokku treener Harri Neppi. “See sõna võib tunduda inetu, aga Sabalenka on lihtsalt sedavõrd võimas, temast tuleb kindlasti maailma tipp. Kui ta vigu vähem teeks, oleks juba praegu parim, aga vahel ei tule tal välja ja siis ei suuda ennast kokku võtta.” Neppi lisas, et Kontaveidi esimese servi madal õnnestumisprotsent ei lugenud midagi. “See ei olnud määrav. Oleks ta rohkem sisse löönud, poleks sellises hoos tugevat vastast ikka võitnud,” arvas Neppi.

Kokkuvõttes tegi Kontaveit ikkagi karjääri parima turniiri ja tõuseb nüüd ka seni kõige kõrgemale edetabelikohale, 21. positsioonile. Järgmisel turniiril Pekingis sai Kontaveit esimeses ringis vaba vooru, mille tagasid kõik Wuhanis nelja hulka jõudnud tennisistid. Ta kohtub 2. ringis Darja Kassatkina (Venemaa 13) ja Laura Siegemundi (Saksamaa) vahelise mängu võitjaga.

Sabalenka võitis kuuajalise vaheajaga kaks WTA turniiri, eelmine esikoht tuli augusti lõpus New Havenis. Kontaveit on nüüd mänginud neljas finaalis ja neist võitnud ühe. Kuid kõik eelmised kolm finaali mängis ta 2017. aastal WTA International (auhinnafond 250 000 dollari kandis) tasemel. Näiteks sellise turniiri võit tõi Anettile mullu 280 punkti, aga tänane finaalipääs 585 punkti.

scroll to top