fbpx
Close

Anett Kontaveit kohtub Tokyo avaringis vana tuttavaga, kellega juba üheksa korda mänginud

Lõbus pilt olümpiaturniirivastastest Maria Sakkarist (vasakul) ja Anett Kontaveidist (paremal) tehti 2020. aasta jaanuaris Brisbane’is. Veel on pildile mahtunud Ajla Tomljanovic ja Donna Vekic. / Foto: AFP/Scanpix

Anett Kontaveidi loos Tokyo olümpiaturniiril ei olnud soodne, sest oli vaid 33% šansse kokku minna asetatud mängijaga, aga just niimoodi juhtuski.

Nimelt kohtub Anett avaringis 14ndana asetatud Maria Sakkariga (Kreeka), kes on tänavu üsna hästi mänginud. Kokku on Kontaveit ja Sakkari omavahel kohtunud juba üheksa korda ning seis on 5:4 kreeklanna kasuks. Neist kaks mängu toimus tänavu – esimese võitis Anett Grampians Trophy poolfinaalis vastase matšpallidelt 2:6, 6:3, 11:9, teise aga kaotas kindlalt (3:6, 1:6) Madridi turniiri avaringis. Grampians Trophy poolfinaal ongi ainus, mis kestis kolm setti (tõsi, seal mängiti otsustava seti asemel matši tie-break), ülejäänud omavahelised mängud on tihti olnud ühepoolsed. Tuttavad vastased, kes on omavahel ka sõbrannad, on võitnud teineteist peaaegu kordamööda, vaid korra (Australian Open 2017 ja Miami Masters 2018) võitis Sakkari kaks mängu järjest. Selle loogika põhjal peaks olema nüüd Anetti kord võita.

Kui avaringi vastane kõrvale jätta, ei ole Kontaveidi tabel sugugi halb – näiteks Sakkari võitmise korral kohtub Anett järgmises ringis Nina Stojanovici (Serbia, WTA 90.) või Nao Hibinoga (Jaapan, WTA 77.). Asetatutest on samas tabeliosas veel Elina Svitolina (Ukraina, 4), keda Anett viimati Tallinnas FedCupil võitis. Temaga läheks Eesti esireket kokku 3. ringis, kui mõlemad võidavad kaks kohtumist.

Sakkari parim tulemus 2021. aastal omn kahtlemata Prantsusmaa lahtistel poolfinaali jõudmine. Kreeklanna jättis seal realiseerimata matšpalli tulevase võitja Barbora Krejcikova (Tšehhi) vastu. Samuti jõudis Sakkari poolfinaali Abu Dhabis, Grampians Trophyl ja Miamis. Anett on jõudnud tänavu kahte finaali (Grampians Trophy ja Eastnbourne), kuid need ei olnud nii tugevad turniirid kui Miami või Roland Garros. Ainult 2021. aasta tulemuste edetabelis (Porsche Race) asub Sakkari 11. ja Kontaveit 24. kohal.

Veel ei ole avaldatud ajakava, mistõttu me ei tea, millisel päeval Anetti avaringi mäng toimub. Turniir algab 24. juulil.

Vaadake naiste üksikmängu olümpiaturniiri tabelit siit.

scroll to top