Anett Kontaveit kohtub endise maailma esireketiga

Angelique Kerber. / Foto Reuters/Scanpisx

Anett Kontaveidi vastane Doha turniiri 2. ringis on Angelique Kerber (Saksamaa), kes täna alistas Cagla Buyukakcay (Türgi) 6:4, 6:2.

Kerber (WTA 26.) jäi algul maailma edetabelis 179. kohal asuva ja korraldajailt vabapääsme saanud türklanna vastu hätta ning oli esimeses setis 0:4 taga. Siis aga võitis Kerber viis geimi niimoodi, et vastasel ei olnud kordagi paremat seisu kui 30:30. Esimese seti viimases geimis oli Buyukakcayl kolm murdepalli, aga Kerber võitis seti. Teises setis olid mõned pikad geimid, aga Kerber siiski valitses. Murdepallide realiseerimine oli üks võti, mis aitas sakslannal paremust maksma panna – temal 8st 6, aga türklannal 9st 3.

Kontaveit on Kerberiga kohtunud neli korda ja juhib 3:1, kuid kaks võitu on Eesti esireket saanud liivaväljakul, mis on sakslannale nõrgim väljakukate. Kõvakattel on nende omavaheline seis 1:1. Kerber tunneb praegu kindlasti nälga paremate tulemuste järele, sest kolm slämmiturniiri võitnud naine on pärast koroonaviiruse pausi võite kirja saanud ainult kahel turniiril – US Openil ja tänavu Austraalia lahtistele eelnenud Grampians Trophyl, kus osalesid mängijad, kes jäid Melbourne’is täielikku isolatsiooni. Nüüd on siis Doha kolmas paik, kus Kerber pärast septembrit võidu kirja saanud.

Kohtumine peetakse kolmapäeval, sest homme lõpetatakse Dohas üksikmängu 1. ring ja alustatakse paarismängudega, kus Kontaveit ei osale.