fbpx
Close

Anett Kontaveit jääb 23. kohale püsima, Helena Narmont tõusis 115 kohta

Anett Kontaveit. / Foto: AP/Scanpix

11. jaanuari WTA edetabelis ei kajastu veel Abu Dhabi turniiri tulemused, sest võistlus alles jätkub. Kuid on juba teada, millisele kohale paigutuvad meie tippmängijad Anett Kontaveit ja Kaia Kanepi järgmisel nädalal.

Kontaveit jääb püsima 23. kohale, sest kõik need mängijad (Jennifer Brady, Karolina Muchova, Julia Putintseva), kes võinuks temast Abu Dhabi edu korral mööduda, seda ei suutnud. Seega on ka kindel, et Kontaveit saab Australian Openiks vähemalt 22. asetuse, sest Kiki Bertens (Holland) loobus turniirist. Kui keegi veel loobub, nihkub Anett kõrgemale, kuid see ei muuda oluliselt tõsiasja, et asetatud mängijate edu korral kohtub ta 3. ringis 9.-16. kohal paikneva tennisistiga, kes tema tabeliosasse loositakse.

Kaia Kanepi on tänases edetabelis 93., aga langeb järgmisel nädalal 94ndaks, sest temast möödus Abu Dhabis poolfinaali jõudnud Marta Kostjuk (Ukraina). Olulist tähtsust sel pole, sest koha Australian Openil on Kaia kindlustanud. Asetuse suhtes ei lähe arvesse 31. jaanuaril algavate turniiride tulemused, sest Australian Openi loosimine tehakse varem, kui need võistlused on lõppenud.

Küll aga oli käesoleva nädala uus edetabel oluline Helena Narmontile, kes sai nüüd teada, et on tõusnud 1166ndaks (+115 kohta) ja sellega ka Eesti viiendaks reketiks. Tõsi, tema tõus oli juba enne teada, küsimus oli vaid selles, milline saab olema täpne koht. Et aga Narmont USA-s õppimise tõttu enne suve ühtki ITF-i turniiri ei mängi, siis esialgu ta sellelt kohalt kõrgemale tõusta ei saa.

scroll to top