Anett Kontaveit ei pidanud võitmiseks liiga palju jõuvarusid kulutama

– Anett Kontaveit / Foto: Zumapress.com/Scanpix

Kuigi Cluj-Napoca turniiri esimeses ringis lõppes Anett Kontaveidi (2) mäng Aleksandr Kruniciga (Serbia, WTA 140.) võiduga 6:3, 7:5, oli kohtumine siiski piisavalt lühike (tund ja 10 minutit), et palju jõuvarusid ei pidanud kulutama.

Rumeenias on kõvakattega väljak märksa kiirema põrkega kui Moskvas ja selline üleminek vajan alati harjumist. Nii juhtus, et Anett sai märksa vähem tõrjeid väljakule kui eelmisel turniiril. Aga samas oli kiirel põrkel ka oma plussid – servigeimide võidud tulid kergemini ja punktid olid lühikesed. Krunic oli muidugi väljakutega harjunud, sest pidas Cluj-Napocas kaks mängu kvalifikatsioonis.

Esimene sett oli põhimõtteliselt rutiinne – Anett murdis vastase servi kohe teises geimis, juhtis 3:0 ja hoidis siis oma pallingut kindlalt. Oma servil andis ta ära vaid viis punkti. Kui teises setis sai Anett murde kätte ja juhtis 4:2, võis hakata ehk matši lõpuks valmistuma, aga Krunicil oli veel midagi varuks. Seisul 3:4 õnnestusid tal tõrjed hiilgavalt, ta lõi selles geimis kolm piiripalli ja Anett kaotas servi nulliga. Seisul 4:5 võttis Anett servigeimi nulliga ära ja pääses ka järgmises geimis juhtima. Kuigi esimese murdepalli päästis Krunic vapustava kaitsega, ei lase Anett enam viimasel ajal sellistest punktikaotustest ennast häirida ja ta võitis ikka selle geimi, mis tõi ka matšivõidu.

Anettil oli täna päris hea esimese servi õnnestumisprotsent (69) ja ta võitis esimeselt pallingult 76% punktidest. Vastasel olid need näitajad 61 ja 69%. Murdepalle realiseeris Anett 4st 3 ja Krunic 1st 1.

Väljaku intervjuus ütles, et esimene mäng uuel turniiril on alati raske ja tunnistas, et oli kõige rohkem hädas tõrjega. Intervjueerija küsis ka, kuidas tuleb Anett toime pingega, et WTA finaalturniirile pääsuks (küsija ei nimetanud seda konkreetselt, vaid sõnas, et me kõik teame, mis sul on mängus) on vaja turniir võita. “Püüan sellele mängides mitte mõelda,” oli Anetti ainus lahendus.

Ilmselt väga haruldane oli tänase mängu eel ka fakt, et juba enne esimest kohtumist teadis Anett oma kaht järgmist (kui ta võidab) vastast. Nimelt pääses päeva esimeses mängus veerandfinaali Angelina Kalinina (Ukraina, 8) ja temaga kohtuks Anett siis, kui võidab homme Alison van Uytvancki (Belgia). Kuid järgmine vastane on ohtlik, sest Anett on van Uytvancki vastu omavahelistes mängus 1:2 taga. Kirjutame belglannast pikemalt õhtuses eelloos.