Vladimir Ivanov avas Paf Openil Eesti tennisistide võiduarve üksikmängus

– Vladimir Ivanov / Foto: Haide Rannakivi/ETL

Täna alustasid Pärnus ITF-i turniiril (M15) Paf Open oma teekonda üksikmängu põhitabelis Eesti meesmängijad.

Esimesena Eesti tennisistidest platsile tulnud Vladimir Ivanov (ATP 823.) kohtus poolaka Michal Mikulaga (ATP 1101.), kes maailma edetabelis pea 300 kohta tagapool. Mäng polnud ehk kõige lihtsamate killast, aga samas ka mitte liiga keeruline. Ivanovil oli mängutaktikat lihtne valida. Vastase tagakäsi oli oluliselt nõrgem eeskäest ja seetõttu tagakäe poole ka enamus meie mehe löökidest oli suunatud. Poolakas oli hädas ka teiselt servilt punktide saamisega, esimeses setis õnnestus tal võita 20% ja teises setis 33% punktidest. Esimeselt servilt olid samad näitajad Mikulal oluliselt paremad, vastavalt 75% ja 76%. Ivanovil olid need näitjaad aga märksa ühtlasemad, 1.servilt võitis ta 76% ja 2.servilt 59% punktidest. Lisaks tegi otsustavatel hetkedel Mikula topeltvigu, kokku kogunes neid neli.

Esimeses setis realiseeris Ivanov otsustava servimurde seisul 6:5 ja teises setis seisul 2:1. Sellest piisas, et kogu mäng võita tulemusega 7:5, 6:3. Kokku oli Ivanovil kasutada seitse murdepalli vastase ühe vastu. Üsna kindel võit ja mis kõige olulisem, et meie tennisistil polnud mängus ühtegi nõrkusehetke.

Teise Eesti tennisistina oli võistlustules vabapääsmega põhitabelisse pääsenud 18-aastane Marten Murrand, kellele oli see ühtlasi ka esimene kogemus täiskasvanute ITF-i turniiril. Oponendiks oli kvalifikatsioonist põhitabelisse end murdnud britt Houghton (ATP 1998.). Avasetis kontrollis Houghton kindlalt mängu käiku ja võitis selle kuivalt 6:0. Geimpallini Murrand ei jõudnudki, kahes geimis oli parim seis tal 40:40.

Teises setis nägime oluliselt võrdsemat mängu. Murrand suutis kahel korral oma pallingut hoida, ent sellest ei piisanud, et vastast ohustada. Ka teine sett kokkuvõttes veenvalt Houghtonile tulemusega 6:2.

16 parema hulka kohta hakkavad veel püüdma Kenneth Raisma, Oliver Ojakäär ning Mark Lajal.