fbpx
Close

EELVAADE | Anett Kontaveit asub “suurt kala püüdma” teises sajas paikneva serblanna vastu

Aleksandra Krunic tänavu septembris. / Foto: Sipa Press/Scanpix

Kui eelmised kolm tänavust turniirivõitu olid lihtsalt olulised tähised Anett Kontaveidi karjääris, siis neljas tiitel Cluj-Napocas tähendaks ka pääsu WTA finaalturniirile. Kuigi see turniir on eelmistest koosseisult nõrgem, on mängus rohkem.

Kontaveit alustab turniiri Aleksandra Krunici (Serbia, WTA 140.) vastu ja tema tabelipooles ei olegi vastastest enam alles jäänud kõrgema rankinguga mängijat kui number 59., kelleks on Angelina Kalinina (Ukraina). Seega peaks olema finaali justkui kerge jalutuskäik, aga Anetti enda võimalik väsimus võib hetkel olla raskem vastane kui need tennisistid, kellega ta mängib.

28-aastase Kruniciga on Anett kaks korda kohtunud. Kui nad mängisid 2015. aasta sügisel Taškendis, paiknesid mõlemad edetabeli esisaja lõpus ja Krunic võitis 6:2, 6:4. Revanši sai Anett 2018. aasta Australian Openi avaringis, kui ta viimasena (32.) teenis asetuse, kuid ka vastane oli siis edetabelis märksa kõrgemal (46.) kui kolm aastat varem. Kontaveit võitis 6:4, 7:5 ja lõpuks jõudis sellele turniiril kaheksandikfinaali.

Seega näeme, et Krunic on olnud ka TOP50 mängija ja mingil perioodil isegi Serbia esireket, kui Ana Ivanovic ja Jelena Jankovic olid tennisest loobunud. Noorteklassis oli Krunic parimal nädalal maailma 17. reket, kuid ta lõpetas mängimise juunioride turniiridel juba 16-aastaselt. Aga ta jõudis 2009. aasta kevadel A-kategooria noorteturniiri Trofeo Bonfiglio finaali, kusjuures kaotas seal hilisemale US Openi tšempionile Sloane Stephensile. Krunic mängis ka kolmel noorte slämmiturniiril, aga teisest ringist kaugemale ei jõudnud.

Profiturniiridel hakkas ta kaasa lööma 2008. aastast ja kolmel esimesel hooajal võitis viis ITF-i turniiri, millega kerkis 2010. aastal ka üsna lähedale TOP200le (parim koht 213.). Tegelikult jõudis ta teise sajasse aastal 2012 ja esisajasse 2014. Kuid esialgu võitis ta ikka vaid ITF-i turniire ja neist kõrgeimana 50 000 dollari auhinnafondiga võistluse Ankaras 2014. aasta lõpus. Kuid vähemalt oli ta nüüd edetabelis nii kõrgel, et pääseda juba slämmiturniiride ja madalama auhinnafondiga WTA turniiride põhitabelisse. Ta jõudis 2014. aasta US Openil kaheksandikfinaali, aga üllataval kombel see ongi jäänud Krunici parimaks tulemuseks slämmiturniiridel. Isegi oma parimal aastal (2018) ei jõudnud ta 3. ringist kaugemale.

Kuid vähemalt sai ta 2018. aastal kirja ühe WTA turniirivõidu ja omapärasel kombel oli sellega Anett Kontaveidi “järglane”. Nimelt võitis Krunic s’-Hertogenboschi muruväljakute turniiri, mille Anett oli võitnud aastal 2017. Pärast seda võitu kerkiski Krunic maailma edetabelis oma karjääri kõrgeimale 39. kohale, kuid ta püsis TOP40 sees ainult kolm nädalat ja pärast seda ei ole sinna tagasi saanud. 2019 oli Krunicile suur languse aasta ja ta lõpetas hooaja alles 163. kohal. Seda aastat alustas Krunic 2 võidu ja 10 kaotusega, alles suvel sai ehk pisut paremaid tulemusi, kuid ainult Bastadi WTA 125K poolfinaali võib eraldi mainida. Kuid seegi ei toonud rohkem kui 57 edetabelipunkti. Ja nii ongi, et pärast 2019. aasta septembrit on Krunic kaks aastat olnud esisajast väljas.

Siiski on Krunic olnud alates augustist tõusuteel. Viimasest 27st mängust on ta võitnud 21, kuid tuleb arvestada, et osa neist võitudest on saadud ITF-i turniiridel ja WTA turniiride kvalifikatsioonis. Kuid just Cluj-Napocas, kus turniir peeti ka välisväljakutel augustis, algas Krunici tõus. Tookord jõudis ta poolfinaali ja koos kvalifikatsioonimängudega teenis viis võitu. Enne seda turniiri oli Krunic edetabelis 268. kohal ja nüüd 140., kuid selline tõus teises-kolmandas sajas siiski midagi haruldast pole. Seda enam, et tegu on endise TOP50 mängijaga.

Praegust Cluj-Napoca turniiri alustas Krunic kvalifikatsioonist ja võitis kaks mängu nii, et kaotas kokku vaid viis geimi. Aga kui hea on selline näitaja maailma hooaja edetabeli 10. reketi vastu, on iseküsimus. Võis oodata, et kihlveokontorid annavad Anettile üsna suuri võidušansse. Ennustusportaalis Paf saab Anetti võidule panuseid teha koefitsiendiga 1,17 ja Krunicile koefitsiendiga 5,30. Anetti võiduvõimalusi hinnatakse seega üle 80-protsendilisteks.

Juba on teada ka see, et homse võidu korral on Anetti järgmine vastane Alison van Uytvanck (Belgia), kellele ta on ka varem korra kaotanud nagu Krunicile. Kontaveidi ja Krunici mäng peaks algama Rumeenias kell 13.30 või veidi hiljem. Peaväljaku esimene mäng algab kell 12 ja järgmisena tulevadki väljakule Anett ja Krunic.

scroll to top