fbpx
Close

Anett Kontaveit alistas hiilgemänguga Sloane Stephensi

 

– Anett Kontaveit / Foto: Siim Semiskar

Anett Kontaveit sai Wuhani 2,7 miljoni dollari suuruse auhinnafondiga turniiri avaringis suurepärase võidu kui alistas üheksandana asetatud ameeriklana Sloane Stephensi 4:6, 7:5, 6:4. Sellega sai eestlanna ka revanši juunikuus Roland Garrosi kaheksandikfinaali kindla 2:6, 0:6 allajäämise eest. Eelmisel turniiril Tokyos olid nii Kontaveit kui ka Stephens kaotanud avaringis ja nüüd pidi loosi tahtel üks jälle kaotama.

Kontaveit alustas ilusa survemänguga ja tegi 3:0 edu saavutades juba 8 äralööki. Kuid kavala kontramängijana tuntud Stephens sai hoo sisse, näidates võib-olla võtmehetkeks olnud suurepärast lööki Kontaveidi servigeimis seisul 3:1, 30:15. Stephens tasakaalustas seisu, teenis veel ühe murde ja võitis esimese seti, milles Kontaveit ei mänginud sugugi halvasti mida näitavad numbrid: 16 äralööki, 16 lihtviga, samal ajal oli Stephens miinuses (vastavalt 5 ja 9). Kuid ameeriklanna on tuntud just eelkõige kvaliteetse kaitse poolest, samal ajal kui Kontaveidi vastane Tokyo turniiril Barbora Strycova oli pigem visa tagasiajaja.

Kui Stephens murdis eestlanna servi ka teise seti alguses, siis võis hakata kartma, et mäng läheb ära. Kuid kriitilisel hetkel “tuli vastane ise appi”, kui mängis väga halvasti eduseisul 4:3, 40:0 ja loovutas servi. Anett sai sellest uuesti hoogu ja oli edaspidi vastasest sammu võrra ees. Ei lugenud ka see, et otsustavas setis murdis ka esimesena Stephens – tänases mängus lõppesid kõik kolm setti esimese murde teinud tennisisti kaotusega. Võtmemoment saabus seisul 4:4, kui Kontaveit oli oma pallingul 0:40 taga, aga jätkas hiilgavate ründelöökidega ja päästis geimi. Stephens lasi pea norgu ja kaotas viimase oma servigeimi nulliga. Anett võitis mängu viimasest 11st punktist 10.

Kokku tegi eestlanna 34 äralööki ja 42 lihtviga (seega läksid võidetud settides need arvud isegi miinusesse), kuid Stephens vastavalt 9 ja 46. Seega oli üks tähtsaid näitajaid siiski ameeriklanna enda eksimused: kahes viimases setis kokku tegi tema 37 ja Kontaveit 26 lihtviga. Pallingu näitajad olid ka Kontaveidil paremad. Ta lõi kolm ässa ja tegi kaks topeltviga, vastane vastavalt üks ja kaks. Esimene serv õnnestus Anettil 65 ja Stephensil 59%. Oma pallingul võitis Kontaveit 61 ja Stephens 56% punktidest. Ja lõpuks: meie tennisisti oli selgelt parem ka murdepallide mängimisel: 7st 5 ja Stephensil ainult 11st 4.

Kontaveidi vastane selgub homme Coco Vandeweghe (USA) ja Donna Vekici (Horvaatia) mängust. Just Vekic lülitas Tokyos välja Stephensi. Igal juhul enne teisipäeva Kontaveit väljakule ei tule.

scroll to top