Anett Kontaveidi jaoks piirdus Eastbourne’i turniir kahe mänguga

Anett Kontaveit mängimas Inglismaa murul. / Foto: Zumapress/Scanpix

Nagu pealkirjas mainitud, on kaks mängu viimastel turniiridel Anett Kontaveidi jaoks piir – alates mai alguse Madridi turniirist pole ta kordagi teisest ringist kaugemale jõudnud ega suutnud ka seekord Eastbourne’is.

Anett kaotas maailma 358. reketile (madal edetabelikoht küll pigem tingitud pikaajalisest vigastuspausist) Anna-Lena Friedsamile (Saksamaa) 3:6, 4:6.

Esmaspäeval suutis Kontaveit pärast 3:6 kaotatud avasetti tuua pöörde mängus Harriet Dartiga (Suurbritannia). Tundus, et tolle mängu lõpus sai Kontaveit juba õige rütmi kätte, aga see pilt oli petlik. Friedsam oli ka servil ohtlikum kui Dart ning sakslanna servigeimides polnud Anettil pikka aega lootustki.

Avasett läks vastasele väga lihtsalt – Anett loovutas mängu teises geimis oma pallingu ja Friedsam lihtsalt hoidis ühemurdelist edu. Paremat seisu kui 40:30 Kontaveit vastase pallingugeimides ei saanud. Teine sett tundus minevat veel kindlamalt sakslannale, kes juhtis juba kahe murdega 5:1. Nüüd hakkas Anett võitlema ja teenis seisul 2:5 mängu esimesed murdepallid, millest teise ta realiseeris. Pärast oma servi hoidmist olis seis 4:5, aga viimaseks jäänud geimis Kontaveit enam murdepalli ei saanud, 40:40 tasamänguni siiski jõudis.

Kontaveidi servi näitajad polnudki kuigi halvad – 4 ässa, 2 topeltviga, esimene palling sisse 66% (vastasel 2, 2 ja 68%) ning ka esimeselt servilt ei teeninud eestlanna kuigi palju vähem punkte (66 ja 71%), kuid peamine vahe tuli sisse teiselt pallingult – Kontaveit 40 ja Friedsam 67%. Ei ütleks, et sakslanna surus teise serviga paremini, pigem oli põhjus ikka Anetti eksimustes. Murdepalle realiseeris Kontaveit 2st 1 ja Friedsam 7st 3.

Anetti seis enne järgmisel nädalal algavat Wimbledonis turniiri on muidugi “hapu”, aga poolehoidjail ei tasuks visata veel püssi põõsasse! Kui tuua mõni positiivne näide, siis kindlasti 2018. aasta Australian Open, mille eel oli Anett selges alavormis, aga ta jõudis seal 4. ringi ning oli üsna lähedal veel ühele võidule.