fbpx
Close

Jürgen Zopp kaotas Wimbledoni kvalifikatsioonis napilt

Jürgen Zopp. / Foto: EPA/Scanpix

Jürgen Zopp (ATP 248.) piirdus Wimbledoni turniiri kvalifikatsioonis ühe mänguga, kui jäi alla Quentin Halysele (Prantsusmaa) 6:7, 6:7.

Nagu tulemusestki näha, oli servimurdeid selles mängus võrdselt – esimeses setis kumbki mees korra võttis ära vastase pallingugeimi, teises setis ei õnnestunud see kummalgi. Huvitav, et Halys tegi murde seisul 5:5 ja Zopp suutis sellele kohe vastata. Paraku olid mõlemad tie-break’id ühepoolsed – esimeses setis 7:4 ja teises 7:2. Üldpunktidega võitis Halys 97:79, mis tähendab, et ta võitis oma geimid kindlamalt kui Zopp – samas oli eestlasel murdepalle ikkagi rohkem – 8st 1 ja Halysel 6st 1.

Zopp tegi 32 äralööki ja 28 lihtviga, mis iseenesest on hea näitaja – tundub, et Eesti esireket mängis Wimbledonis paremini kui mitmel eelmisel turniiril, aga sellest jäi ikka väheks. Halys tegi 29 äralööki ja 27 lihtviga, kuid tema 29st äralöögist 17 olid serviässad. Seega oli pallivahetustes pigem ründavam pool Zopp. Eestlane lõi 6 ässa ja tegi ka 6 topeltviga. Kuid peamine on ikkagi see, et Zopp ei suuda viimasel ajal võita piisavalt palju punkte esimeselt pallingult – murul on 64% vähe. Halys võitis 80% esimese servi punktidest.

Vastased olid korra kohtunud ka varem – mullu Orleansi Challenger-turniiril võitis Halys Zoppi kolmes setis.

scroll to top