fbpx
Close

Anett Kontaveit mängib Anna-Lena Friedsamiga teisipäeva pärastlõunal

Anna-Lena Friedsam. / Foto: Imago Sport

Anett Kontaveit (16) jätkab Eastbourne’i turniiri teisipäeval 5. väljaku teises kohtumises Anna-Lena Friedsami (Saksamaa, WTA 358.) vastu.

Kuna esimene mäng algab kell 13, siis võib eeldada, et Anett ei mängi enne kella 14.30. Kõige tõenäolisemalt algab kohtumine kella 15 paiku.

Tennisnet ei kirjuta ka seekord pikka eellugu, aga põgusalt tutvustab Anetti vastast. Tänavu veebruaris 25-aastaseks saanud Friedsam mängis noorteklassis mõne hooaja ka samaaegselt Kontaveidiga, kuid nad omavahel tookord ei kohtunud. 15-aastaselt mitu 1. ja 2. kategooria turniiri võitnud Friedsam oli parimal nädalal maailma juunioride edetabelis 18., aga suure slämmi noorteturniiridel edu ei saavutanud.

Täiskasvanute TOP 200 hulka murdis Friedsam end 18-aastaselt ja saja hulka 20-aastaselt (2014). Tema kõige parem ajavahemik oli 2015. aasta sügisest 2016. aasta suveni, kui ta mängis Linzi WTA turniiri finaalis ja Shenzheni poolfinaalis ning jõudis Australian Openil 1/8 finaali ja Wimbledonis 3. ringi. Pärast Wimbledoni kerkiski Friedsam karjääri senisele kõrgeimale, 46. kohale.

Samal suvel toimus ka Kontaveidi ja Friedsami seni ainus omavaheline mäng. Just nimelt Eastbourne’is, aga kolm aastat tagasi esimeses ringis, võitis Friedsam 6:7, 6:4, 6:4. Kuid see polnud siis üllatus, sest Friedsam asus kohtumise hetkel maailma edetabelis 58., aga Anett 96. kohal.

Hiljem on Friedsam olnud kimpus vigastustega. Tema viimane paus venis kümne kuu pikkuseks ja kestis 2018. aasta veebruarist detsembrini. Praegu pääseb sakslanna turniiridele tänu vigastuseelsele edetabelikohale ning tema praegune 358. koht kindlasti ei peegelda tegelikku taset. Tänavu jõudis Friedsam Nürnbergi turniiri veerandfinaali.

Kihlveokontorite arvates on Friedsam Kontaveidile ohtlikum vastane, kui Harriet Dart esimeses ringis. Kui pühapäeval oli Anetti võidukoefitsient 1,2 lähistel, siis nüüd hindab ennustusportaal Paf eestlanna võimalusi koefitsiendiga 1,45 ja Friedsamit 2,75. Protsentide keeles on Anetti võiduvõimalused umbes 65%. Vaadake Pafi kõiki tennisepanuseid siit.

Lisa kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga

Kommenteeri
scroll to top