fbpx
Close

Naomi Osaka mängib reedeses poolfinaalis

Naomi Osaka Cincinnati turniiril. / Foto: EPA/Scanpix

Kuigi jaapanlanna Naomi Osaka (4) teatas täna, et loobub Cincinnati turniiri jätkamast protestiks mustanahalise mehe tulistamise vastu Wisconsinis, otustas ta nüüd siiski võistlust jätkata.

Oma osa oli ka sellel, et ATP ja WTA otsustasid toetada protesti ja selle märgiks tegid Cincinnati turniirile ühepäevase pausi. Kuna Osaka ei olnud ennast ametlikult turniirilt maha võtnud, siis tänu pausile tekkis tal võimalus esialgset otsust muuta.

Täna õhtul kirjutas Osaka uues avalduses selliselt: “Nagu teate, otsustasin turniirilt lahkuda rassilise ebaõigluse ja politseivägivalla vastu protestimise märgiks. Olin valmis andma vastasele loobumisvõidu. Kuid pärast mu eelmist avaldust oli mul pikaajaline arutelu WTA ja USTA-ga (USA Tenniseliit) ning ma nõustusin vastu tulema nende palvele mängida turniiril edasi. Kuna nad lükkasid mängud päeva võrra edasi, aitasid nad sellega tuua rohkem tähelepanu rassismivastasele võitlusele. Tahaksin tänada WTA-d ja turniiri korraldajaid toetuse eest.”

Ajakava kohaselt algavad naiste üksikmängu poolfinaalid reedel üheaegselt Eesti aja järgi kell 11 ja Grandstand’il kohtuvad Osaka – Elise Mertens (Belgia, 14) ja 10. väljakul Johanna Konta (8) – Viktoria Azarenka (Valgevene). Pärast seda mängitakse Louis Armstrongi areenil kaks meeste poolfinaali ja 10. väljakul naiste paarismängu poolfinaalid.

scroll to top