fbpx
Close

In memoriam: Leev Kuum 1930 – 2024

Eesti Tennise Liit ja Tennisnet mälestavad 94. eluaastal meie seast lahkunud Leev Kuum’i, kes oli ka ETL-i auliige.

Leevi võib igasuguse kahtluseta nimetada tenniseinimeseks. Kuigi tal ei olnud täiskasvanute klassi medaleid, teadsid teda peaaegu kõik tennisega seotud isikud. Leevi organisaatorivõimed ja erakordne sarm olid kindlasti eeskujuks, et Kuuma suguvõsast võrsus nii palju tennisemängijaid – seda nii võistlussportlaste kui ka harrastajatena. Antud loo autor mäletab lapsepõlvest eredalt, kui entusiastlikult organiseeris Leev erinevaid võistlusi nii endale kui ka lastele. Ta oli tõeline spordimees, kes valdas paljusid alasid.

Tennises puhkes Leevi talent õitsele seeniorina. Siis hakkas ta võitma või võrdset vastupanu osutama ka neile eakaaslastele, kes omal ajal Eesti meistrivõistlustelt medaleid noppisid. Täpselt küll jõudude vahekorda ei mäleta, küllap viiekordne Eesti meister üksikmängus Heldur Hiop oli seenioride tennises siiski tugevam, aga vastu sai Leev talle päris hästi. Ajalukku läks Leev ka sellega, et eelmisel kümnendil oli ta Eesti seenioride meistrivõistlustel mitmel aastal vanim meesmängija.

– Leev Kuum Eesti Seenioride MV-l / Foto: Erakogu

Sport andis Leevile tugeva tervise ja pika eluea. Arvestades tema liikuvat eluviisi veel ka 90ndates eluaastates võinuks Leev oma vaimukate kõnede ja spordijuttudega elevust pakkuda veel kaua, aga saatuslik kopsupõletik murdis suure tennisesõbra 27. veebruaril.

Leev oli tennisevõistlustel alaline külaline. Ka tema eluaja kõige viimastelt olulisematelt võistlustelt ei puudunud Leev tribüünilt – ta käis vaatamas nii WTA 250 turniiri 2022. aasta sügisel kui ka eelmise aasta novembris toimunud Anett Kontaveidi karjääri lõpu matši.

Sügavas leinas mälestavad Eesti tenniseinimesed värvikat isiksust, kellele tennis oli suur osa elust. Aga ei saa märkimata jätta Leevi kui suurepärast pereinimest, kes kasvatas üles kolm last ja sai osa seitsme lapselapse rõõmudest ja muredest. Neist suurem osa lõid kaasa Kuuma pere sportlikel jõuproovidel ja pea kõik oskavad suuremal või vähemal määral tennist mängida.

Leev Kuum’i ärasaatmine toimub kolmapäeval 6. märtsil kell 13 Eesti Metodisti kirikus aadressil Narva maantee 51.

Lisa kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga

Kommenteeri
scroll to top