fbpx
Close

Ameeriklanna tegi segapaarismängus omapärase duubli

Neal Skupski ja Desirae Krawczyk Wimbledoni võitjatena. / Foto: Imago Sport/Scanpix

27-aastane USA mängija Desirae Krawczyk võitis teist slämmiturniiri järjest ehk neljanädalase vahega kaks korda segapaarismängu.

Selle duubli juures on huvitav moment, et Krawczyk mängis kahe erineva paarilisega ning Prantsusmaa lahtistel koos temaga võitnud mees oli Wimbledoni finaalis tema vastane. Nimelt võidutses Krawczyk Pariisis koos Joe Salisburyga (Suurbritannia), seekord aga teise briti Neal Skupskiga. Finaalis võideti Salisbury ja Harriet Dart (Suurbritannia) 6:2, 7:6. Võimalik, et Salisbury/Hart duett moodustati Tokyo olümpiat silmas pidades, sest olümpial võivad koos mängida ainult sama riigi paarid. Skupski võitis slämmiturniiri tiitli esmakordselt.

Krawczyk võiks olla üsna hea eeskuju Eesti naistennisistidele. Ta õppis aastatel 2013-2016 Arizona osariigi ülikoolis (Arizona State University) ja alustas profitennisega põhimõtteliselt pärast tudeerimist. Üksikmängu edetabelis ei kerkinud ta kordagi kõrgemale 752. kohast (oktoober 2017) ja otsustas pühenduda paarismängule. Tennisnet arvab, et sarnast otsust võiksid vähemalt kaaluda mitmed Eesti naistennisistid, sest nende seas on mängijaid, kes paarismängu valdavad paremini kui üksikmängu. Tasuks otsusele keskenduda paarismängule on Krawczyk nüüd kahekordne slämmivõitja, WTA paarismängu edetabelis asub ta 17. kohal.

scroll to top