fbpx
Close

Leedulane kordas Kenneth Raisma viie aasta tagust saavutust

Edas Butvilas (paremal) rõõmustab koos Alejandro Manzanera Pertusaga. / Foto: PA Wire/Scanpix

14-aastase vaheaja järel võitis Leedu juunioride suure slämmi turniiri – kui Ricardas Berankis oli seda 2007. aastal suutnud US Openil üksikmängus, siis Edas Butvilas tuli samaga toime Wimbledoni paarismängus.

Finaalis võitis Butvilas koos Alejandro Manzanera Pertusaga (Hispaania) teise üllatuspaari Daniel Rincon (Hispaania)/Abedallah Shelbayh (Jordaania) 6:3, 6:4. Lohutuseks Eesti tennisesõpradele võib mainida, et tulevased võitjad alistasid 2. ringis Mark Lajali ja Leo Borgi (Rootsi), kes saavutasid nende vastu ka setivõidu. Küll aga ei olnud Lajal see, kes kordaks viis aastat hiljem kaasmaalase Kenneth Raisma saavutust, vaid hoopis meie lõuna-lõunanaaber sai sellega hakkama. Nüüd siis võiks hakata võrdlema, kas Butvilase partnerist Manzanera Pertusast saab sama kõva mängija nagu Stefanos Tsitsipas, kellega koos Raisma võitis.

Noorteturniirist veel nii palju, et sarnaselt noormeeste paarismänguga jõudsid ka mõlemas üksikmängus finaali ainult asetamata mängijad. Poiste finaalis kohtusid ameeriklased ning Samir Banerjee alistas Victor Lilovi 7:5, 6:3. Mõlemad finalistid on noorte ITF-i edetabelis Lajali seljataga – pärast Roehamptoni turniiri punktide lisamist on Lajal 15., Banerjee 19. ja Lilov 31. Kuid on selge, et mõlemad ameeriklased lähevad pärast Wimbledoni punktide lisamist Lajalist mööda. Ricany 1. kategooria turniiril, mille Lajal võitis, kaotas Lilov talle 3. ringis 3:6, 3:6.

Neidude üksikmängu suurfavoriidid Victoria Jimenez Kasintseva (Andorra, 1) ja Linda Fruhvirtova (Tšehhi, 8) kaotasid poolfinaalis ja kahe üllataja finaalis võitis Ane Mintegi Del Olmo (Hispaania) Nastasja Mariana Schunki (Saksamaa) 2:6, 6:4, 6:1. Finalistid on WTA edetabelis jõudnud vastavalt 715. ja 675. kohale, ent siingi on Fruhvirtova neist ees, ta on juba maailma 355. reket. Kuid tšehhitar pole noorte slämmi veel võitnud, Jimenez Kasintseva sai trofee kätte 2020 Australian Openil 14-aastasena.

scroll to top