fbpx
Close

Alo Ojassalu: Anett mängis hästi, aga Osaka võimsuse vastu ei saanud

Anett Kontaveit New Yorgis. / Foto: EPA/Scanpix

Treener Alo Ojassalu oli see mees, kes Anett Kontaveidi ja Naomi Osaka mängule pühendatud eelloos kuidagi “sõnus” ära, kui ütles: “Peab jumalat paluma, et Osaka esimene serv ei tuleks hästi välja.”

Jumal neid palveid ei kuulnud. “Siin ei ole midagi öelda, Anettil oli sisuliselt null šanssi Osaka servi murda. Jah, ta oleks võinud mõnes tõrjegeimis võita rohkem punkte, aga Osakal jäi isegi varu kaotada viis-kuus punkti lisaks ja poleks ikka servi loovutanud. Anett sai ju ainult korra tema servil seisu 30:30 ja sellest paremat polnudki,” arutles Ojassalu.

Samas oli treener kindel, et Eesti esireket mängis hästi ja on koroonaviiruse pausi järel olnud heas vormis. “Kõik kolm turniiri on ta mänginud heal tasemel. Aga seekord võimsuse vastu ei saanud. Osaka oli pea igas elemendis parem. Me võime ainult spekuleerida, et kui Anett pärast kuut matšpalli suutnuks geimi päästa ja teine sett läinuks tie-breaki, kas siis tekkinuks veel võimalusi. Panin tähele ka seda, et mängu pikim punkt kestis kümme lööki. Osakal on tihti see viga, et pikemates pallivahetustes ta eksib esimesena. Kaks-kolm-neli lööki teeb hästi, siis võivad tulla vead. Aga seekord pallivahetused nii kaugele ei läinudki, et Osaka pidanuks tegema üle viie löögi,” sõnas Ojassalu.

Turniiri favoriitideks peab Ojassalu nüüd Osaka kõrval ainult kahte kogenud tennisisti ja väikese lapse ema – Serena Williamsit ja Viktoria Azarenkat. “Meeste turniir läks muidugi Djokovici väljalangemisega põnevaks, võitjat on raske ennustada. Oli küll õnnetu juhtum, aga kohtunikel polnud võimalust Djokovicile andeks anda. Mulle tundus, et ta isegi liiga palju seal selgitas ja palus armu, võinuks kohe otsusega leppida,” ütles Ojassalu.

scroll to top