fbpx
Close

Anett Kontaveit asub jooksvas edetabelis 20. kohal, kuid ei pruugi nii kõrgele jääda

– Anett Kontaveit / Foto: ETL/Karl Toomsoo

Pärast seda, kui Anett Kontaveit ja Kaia Kanepi on lõpetanud US Openi, paiknevad nad maailma jooksvas edetabelis vastavalt 20. ja 105. kohal.

Kui alustada Kaiast, siis ta langes edetabelis viis kohta ja seda põhjusel, et ei mänginud välja paremat tulemust kui eelmisel aastal. Temast möödusid hea turniiri teinud Aliaksandra Sasnovitš (Valgevene) ja Varvara Gratšova (Venemaa), aga ka näiteks Kaja Juvan (Sloveenia), kes samuti kaotas teises ringis, kuid sai eelmise aastaga võrreldes punkte juurde.

Kontaveit võiks tagasi saada 20. koha, mille ta eelmisel nädalal loovutas, kuid selleks peab juhtuma mitu sündmust. Maria Sakkari (Kreeka, 15) mööduks Anettist kohe, kui võidaks täna Serena Williamsi (USA, 3). Kontaveidist võivad mööduda ka Viktoria Azarenka (Valgevene) ja Karolina Muchova (Tšehhi, 20), ent mitte mõlemad, sest nad kohtuvad täna omavahel. Selle mängu võitja peab edasi saama ka poolfinaali, et ta Anettist mööduks. Sama seis on Julia Putintseva (Venemaa, 23) ja Jennifer Bradyga (USA, 28). Nad kohtuvad veerandfinaalis omavahel ja võitja jõuab Anetti kannule. Aga ei möödu, kui kaotab poolfinaalis.

Kui võtta eelnevate sündmuste tõenäosuste summa kokku, siis pigem Anett 20. kohta ei säilita, aga enam-vähem normaalsed šansid (matemaatiliselt ca 25-30%) on selleks olemas.

Tipus võib Sofia Kenin (USA, 2) tõusta maailma edetabelis teiseks, kui turniiri võidab, ja kolmandaks, kui jõuab finaali. Naomi Osakal (Jaapan, 4) on turniirivõidu korral võimalik kerkida kolmandaks, aga Williams ei saa tõusta kõrgemale kui viiendaks, sest mulluse finalistina ta nii palju punkte juurde ei saa. Ükski teine mängija ei tõuseks esikümnesse isegi turniirivõidu korral.

scroll to top