Alexela Mastersi võitsid Vladimir Ivanov ja Elena Malõgina

– Karl Kiur Saar ja Vladimir Ivanov / Foto; ETL/Igor Pissarev

Eesti tennise hooajale pandi punkt Tondi Tennisekeskuses peetud Alexela Masters turniiriga. Laupäeval oli kavas nii meeste kui naiste finaal.

Esmalt tulid platsile naised. Finaalis kohtusid Elena Malõgina ja Lissi Kubre. Favoriidi staatuses Malõgina kordas oma mullust esikohta võites mängu 6:4, 6:2. Esimeses setis asus Malõgina küll juhtima 4:0, ent Kubre suutis sulatada selle vahe ja peagi olid tablool viiginumbrid 4:4. Heitlik mäng jätkus ka järgmistest geimides, ent eelkõige serviga hädas olnud Kubre ei suutnud mängu pööret tuua. Malõgina oli omakorda hädas eeskäelöögiga, mida Kubre püüdis ka ära kasutada, ent mitte piisavalt edukalt. Teises setis enam Malõgina saavutatud edu käest ei andnud. Eelkõige stabiilsus oli märksõna, millega ta võidu sepistas.

– Elena Malygina võidukarikaga / Foto: ETL/Igor Pissarev

Meeste finaal oli alagrupimängu kordus. Seal oli Ivanov olnud parem tulemusega 6:4, 6:4. Finaali avasetis omas neljandas geimis Saar kaks ja Ivanov omakorda viiendas geimis koguni kolm murdepalli, kuid need jäid mõlemal mängumehel ära kasutamata. Vigade paranduse tegi Ivanov aga seitsmendas geimis, kus tal õnnestus palling murda, millest ka piisas seti võitmiseks – 6:4.

Teises setis tundis valitsev Eesti meister end juba turvaliselt ja kohe alguses tehtud kaks servimurret viisid ta 3:0 ette. Hilisema servimurdega kasvatas Ivanov veelgi oma edu ning tulemuseks kindel setivõit 6:2, kuigi ta lasi lõppfaasis ka Saarel korra oma servi murda. Tegemist oli pigem teatava tähelepanu kaotusega. Seega Ivanovi lõplikeks võidunumbriteks kujunesid 6:4, 6:2.