fbpx
Close

Ajakirja Tennis suvenumber on ilmunud müügile

Juuni keskel ilmus trükist ajakirja Tennis suvenumber, kus seekord 108 leheküljel on eelmise numbriga võrreldes märksa rõõmsam tekst, sest kevadel polnud sugugi kindel, et me praegu saame Eestis tennist mängida.

Ajakirja kaanestaar on seekord Joel Ostrat, kokk ja ka üldisemas plaanis toiduvalmistamise meister. Tennises ta just päris meister pole, ka mitte harrastajate seas, aga Joel on terve elu võtnud sporti tõsiselt ja ka tennist mängib kirega nagu teeb elus teisi asju. Pealegi on ta Tartus tuntud Maitseelamuste turniiri üks elluviijaid. Lugejaile võib kindlasti soovitada meisterkoka elujaatavat intervjuud, kust selgub, et isegi koroonaviiruse pausist on mees ammutanud optimismi.

Kui nüüd koroonaviiruse teemale täielikult punkt panna (loodame, et see ei ole ärasõnumine), siis avaldab Tennis ka intervjuu Ilona Poljakovaga, kes avab lugejate ees oma kreedo – koroonaviirust poleks olnud vaja karta, vaid koos sellega tuleb elada ja mitte muid tegemisi seisma panna.

Kohtume ka Pierre Paganiniga, kes Madis Kareda intervjuus värvikalt kirjeldab, kuidas ta füüsilise ettevalmistuse treenerina on juhendanud Roger Federeri ja millist tarkust sealjuures ka ise tippmehe treenimisest ammutanud.

Ajakirjas on seekord kaks ajaloolist lugu. Tennis kirjutab sündmusest 55 aastat tagasi, kui esimene Eesti tennisist pääses suure slämmi veerandfinaali. Toomas Leius meenutab, mis 1965. aastal Pariisis juhtus ja kuidas ta üldse rahvusvahelisel areenil hakkama sai. Teine lugu on ATP ja WTA edetabeli varasemast ajaloost, sest just praegu on nende edetabelite ajaloos esmakordselt periood, kus ranking on külmutatud.

Eesti Tennise Liit kirjutab oma külgedel peatselt algavatest Eesti meistrivõistlustest ja tutvustab Allar Levandi näol üht Eesti tennise toetajat. Eesti tennisest veel nii palju, et ajakiri Tennis teeb teatavaks, millised harrastusturniriid tänavu toimunud ja Toomas Kuum tutvustab Liigatennise pausijärgset seisu. “Luubi all” on seekord Siim Troost, kes ise kirjeldab oma mängijaomadusi ning noortennisistidest on ülevaade Laura Rahnelist ja Sten Hiiesalust, kes kohe pärast endast avaldatud artiklite ilmumist näitasid häid tulemusi Eesti noorte GP-etappidel.

Maailma tipptennisistidest on seekord vaatluse all Arina Sabalenka ja Matteo Berrettini. Kui esimene neist leidus 2019. aasta teisel poolel uue hingamise, siis Berrettini alles mullu esile tõusiski. Rahvusvahelises teemaplokis saame ka teada, mida on kuulsad tennisistid öelnud.

Ja lõpuks: ei saa mööda minna ka analüüsivatest artiklitest. Esmalt kirjutab Tennis sellest, mis võib olla põhjus, et kõigist noorteklassi edukatest mängijatest ei tule tipptennisisti, aga psühholoog Külliki Taylor analüüsib enesekindlust, kui tennisisti relva, mis võib kergelt puruneda.

scroll to top