Aizkraukle J60 turniiril tõi Eestile paarismängus esikoha Marie Johanna Lapimaa

Paarismängu võitjad Marie Johanna Lapimaa (vasakul) ja Enija Paula Aploka. / Foto: Läti Tenniseliidu Facebook

Aizkraukle J60 (varasem 4. kategooria) ITF-i juunioride turniiril oli Eestile edukaim neidude paarismäng, kus finaali pääses lausa kolm eestlannat ja nad alistasid teel lõppkohtumisele asetatud vastaseid.

Mõlemal finaali jõudnud paaril, tuli teises ringis kokku minna esimese või teise asetusega paariga. Marie Johanna Lapimaa ja lätlanna Enija Paula Aploka võitsid Marina Markina (Läti)/Alesja Reva (Ukraina, 1) 3:6, 6:1, 10:4 ja Lisette Aljas/Victoria Maria Mändma Grete Gulli ja Isabella Svahni (Rootsi, 2) 7:6, 6:7, 10:6.

Poolfinaalis olid nende võidud lihtsamad, sealjuures alistasid Aljas/Mändma ka kolmandana asetatud Poola paari Julia Daroszewska/Karolina Golda 7:6, 6:3. Finaalis said Aploka/Lapimaa 6:2, 4:6, 10:8 võidu Aljas/Mändma üle.

Neidude üksikmängus oli eestlannadest ettearvatult edukaim värske Eesti karikavõitja Gull (5), kuid veerandfinaalis ta kaotas Patricija Ungure Rogozovecale (Läti, 4) 6:4, 7:6. Mändma ja Lapimaa said ühe võidu.

Noormeeste üksikmängus jõudsid veerandfinaali kaks Eesti mängijat, Georg Strasch (6) ja samuti värske Eesti karikavõitja Sten Hiiesalu (8). Aga seal tuli kohtuda endast edetabelis eespool asunud mängijatega ning Strasch kaotas Otso Martiainenile (Soome, 1) 6:7, 6:7 ja Hiiesalu Davis Rolisele (Läti, 3) 2:6, 2:6. Turniiri võitis Martikainen.

Paarismängus pidasid teisena asetatud Denis Maijorov/Strasch kõva lahingu kolmandana asetatud lätlaste Rolise ja Arturs Zagarsiga, kuid kaotasid 7:6, 6:7, 7:10.