fbpx
Close

Mark Lajal jõudis Mehhikos Challengeri põhiturniirile, Daniil Glinka kaotas napilt

Mark Lajal Vilniuse Challengeril. / Foto: Vilnius Open Facebook

Kaks Eesti tennisisti üritasid pääsu Morelose (Mehhiko) Challenger 75 turniiri põhitabelisse. Mark Lajalil õnnestus kaks mängu võita, Daniil Glinka jäi aga teises ringis napilt alla endisele esisaja mehele Marius Copilile (Rumeenia).

Kvalifikatsioonis teisena asetatud Lajal sai avaringis kergelt jagu vabapääsme teeninud mehhiklasest Luca Lemaitre’ist 6:2, 6:1, kuid teises ringis tuli rohkem võidelda Rubin Stathami (Uus-Meremaa, ATP 455.) alistamiseks 7:5, 7:6. Lajal servi sedavõrd hästi, et vastasel oli terve mängu jooksul vaid üks murdepall, mida ta ei kasutanud, kuid Lajal ise ei saanud kuidagi vastase pallingut kätte 14 murdepallile vaatamata. Vaid korra see ünnestus esimese seti lõpus seisul 6:5.

Teises setis mängiti seisul 2:1 Lajali kasuks maratongeim, mis kestis 24 punkti, kuid eestlasel jäi kasuatamata seitse murdepalli ja nädala pärast 36-aastaseks saav Statham ikkagi viigistas. Seejärel oli Lajalil üks murdepall seisul 3:2 ja kaks tükki seisul 4:3, aga murret ikka ei tulnud. Seisul 6:5 tähendasid kolm murdepalli (40:0 vastase servil) ka matšpalle, aga Statham päästis ka need! Õnneks Lajalil jätkus närvi tie-break ikkagi enda kasuks pöörata. Ta tegi olulise minimurde seisul 5:4 ja sai servida matši võiduks seisul 6:5 See õnnestuski ja nii tuli raske võit kaks tundi ja 8 minutit kestnud mängus (teine sett kestis 1 h 19). Lajal lõi küll vähem ässasid (4-8) ja sai esimest servis sisse vähem (60 vs 68%) kui vastane, aga ta võitis esimeselt servilt 84% punktidest (Statham 73%), mis oligi kõige tähtsam.

Põhiturniiril läheb Lajal avaringis kokku seitsmendana asetatud Alexis Galarneau’ga (Kanada, ATP 238.), kellega ta varem kohtunud pole. 24-aastasel Galarneau’l suuri võite ei ole, ta on karjääri jooksul võitnud ainult ühe ITF-i M15 turniiri. Eelmisel aastal mängis kanadalane Challenger-turniire siiski suhteliselt stabiilselt – juulis jõudis koduses Winnipegis finaali ning kahel juhul poolfinaali ja kuuel korral veerandfinaali. Tänavu tal sellist edu pole olnud.

Glinkas võitis kvalifikatsiooni esimeses ringis Ajeet Rai (Uus-Meremaa, ATP 424.) 7:5, 6:2, kuid kaotas siis 6:7, 6:4, 5:7 Marius Copilile (Rumeenia, ATP 392.), kes 2019. jaanuaris oli karjääri kõrgeimal 56. kohal. Kummaline oli esimene sett, kus mõlemad hoidsid seisuni 6:6 servi ülikindlalt (eriti Copil, kes kaotas kuues servigeimis kokku ainult neli punkti), kuid tie-break’is võideti tõrjel 16st punktist 13! Nii jäid mõlemal kasutamata settpallid oma servil, kuni Copil siiski seisul 8:7 tuli sellega toime. Just see tie-break võiski saada saatuslikuks, sest edaspidi mängiti ikkagi võrdselt ja vaid kohtumise eelviimase geimi murre kallutas vaekausi Copili kasuks. Rumeenlane võitis punktid (108:97) siiski kindlamalt, kui tulemus eeldaks.

Morelos on tegelikult pisike osariik (pindala umbes 1/10 Eestit), mille pealinn on Guernavaca. Just pealinnas Challenger mängitakse, aga seda nimetatakse Morelose Challengeriks. Morelos osariik asub Lõuna-Mehhikos, kuid mitte ookeani ääres. Tegemist on mägise piirkonnaga, Guernavaca asub 1510 m kõrgusel. Päeval on seal üle 30 kraadi sooja, kuid eile sadas ka natuke vihma, Lajali ja Stathami mäng katkestati umbes paariks tunniks.

scroll to top