fbpx
Close

Hopman Cup avab maailma tennisehooaja

Roger Federer on Hopman Cupil Šveitsi võistkonnaga tiitlikaitsja. / Foto: GTY/Scanpix

2019. aasta tennisehooaeg teeb justkui valestardi, sest esimesed turniirid algavad tegelikult vana aasta viimastel päevadel ning kvalifikatsioonimängud juba käivad. Kuid päris avapaugu saab hooaeg siiski eeloleval ööl Suurbritannia ja Kreeka mänguga Hopman Cupil.

Ainulaadse reglemendiga turniir on algusest peale – esimene võistlus aastal 1989, seega peetakse väikest juubelit – toimunud Lääne-Austraalia ainsas suurlinnas Perthis. Osalevad kaheksa riigi võistkonnad, keda esindab üks mees- ja üks naistennisist. Matš koosneb kahest üksikmängust ja muidugi segapaarismängust, sest teisiti ei saakski kolme kohtumist läbi viia.

Aegade jooksul on Hopman Cupilt läbi käinud ja karika võitnud palju tennisekuulsusi, kuid mingil hetkel (näiteks sajandi algul) oli turniiri renomee natuke madalam ja tihti ei pannud osalevad riigid välja parimat koosseisu. Viimasel ajal on aga staare hakanud Perthi rohkem saabuma ja erand pole ka tänavune aasta, kui mängivad kaasa lausa suurimatest suurimad ehk Roger Federer ja Serena Williams.

Korraldajad ise otsustavad, keda kutsuda, kuid mõistagi on Austraalia mänginud kaasa kõik turniirid ning USA ei osalenud ainult esimesel turniiril aastal 1989. Väga sagedased osavõtjad on olnud ka Prantsusmaa (enne tänavust 23 korda), Saksamaa (17) ja Hispaania (16), kes kõik teevad kaasa ka algaval turniiril.

Tänavuse aastavahetuse turniiril on ka uustulnuk Kreeka näol, ehkki tegelikult osales Kreeka 2002. aastal kvalifikatsioonimängus, mille kaotas Itaaliale. Seda loetaks samuti osalemiskorraks, kuid põhivõistlusel on Kreeka ikkagi esmakordselt.

Eeloleval turniiril mängivad A-grupis Saksamaa (Alexander Zverev, Angelique Kerber), Prantsusmaa (Lucas Pouille, Alize Cornet), Austraalia (Matt Ebden, Ashleigh Barty) ja Hispaania (David Ferrer, Garbine Muguruza). Ilmselgelt on Saksamaa grupi favoriit, sest võistkonnas ju maailma neljas ja teine reket.

B-gruppi kuuluvad karikakaitsja Šveits (Roger Federer, Belinda Bencic), USA (Frances Tiafoe, Serena Williams), Kreeka (Stefanos Tsitsipas, Maria Sakkari) ja Suurbritannia (Cameron Norrie, Katie Boulter). Kuna britid ei ole kohal parimas koosseisus, võib neid autsaideriks pidada. Kahtlemata on maiuspala Šveitsi ja USA kohtumine, kus arvatavalt otsustab segapaarismäng, sest Federer ja Williams peaksid tooma tiimidele punkti.

Hopman Cupi on enim kordi võitnud USA (6), järgnevad Hispaania 4 ning Šveits ja Slovakkia 3 esikohaga. Kes oli aga Harry Hopman, kelle nime võistlus kannab, sellest kirjutab Tennisnet eraldi loos.

Võistluse kodulehekülge näete siit.

scroll to top