Tennisetreeningute osas on saabunud oluline informatsioon, mis selgitab, kuidas tuleb korraldada organiseeritud treeninguid vabas õhus.
Eesti Tennise Liidu palvel on kindlasti vajalik tutvuda riigipoolsete soovitustega treeningute ohutuks korraldamiseks. Seda saate teha SIIT.
Eesti Tennise Liidu spetsiifilisemad soovitused on loetletud allpool:
- Mängijate arv väljakul ei tohiks ületada 4 täiskasvanut, 6 noorukit (k.a oranži palli lapsed) ja 8 last minitennise (punane väljak) puhul. Väljaku all mõeldakse ühte täismõõtmetes tennise väljakut koos jooksuruumiga.
- Treener valib positsiooni, mis kindlustab piisava vahemaa (vähemalt 2m) mängijatega igal ajal.
- Harjutused peavad olema organiseeritud viisil, mis kindlustaks piisava vahemaa (vähemalt 2m) mängijate vahel. Näiteks viiakse harjutused läbi ringtreeninguna, kus 4 mängijat sooritavad harjutust ja 2 teevad lisaülesandeid erinevatel võrgupooltel.
- Treeningtunni soovituslik pikkus on 55 minutit, et jätta piisav ajaline puhver mängijate lahkumiseks enne järgmise grupi saabumist. Mängijad ei tohiks koguneda gruppidesse enne treeningut ja peavad peale treeningut lahkuma koheselt tennisekeskusest ning jälgima nõudeid 2+2
- Soovitame kasutada uusi palle. Selleks kaaluge väikese arvu pallide kasutamist (1 purk treeningu kohta) ja pallivahetusel põhinevaid harjutusi, mis ei vaja korvist ette löömist.
- Treener peaks olema ainuke, kes puudutab palle. Korviharjutuse läbiviimisel soovitame mängijatel kasutada reketeid ja jalgu, et lükata pallid kohta, kus treener saab need tõsta korvi.
- Kui mängijad peavad hoidma palle käes (näiteks servides), soovitame kasutada pallide markeerimist (nt mängija initsiaalide või numbritega), et mängija saaks hoida vaid enda palle. Soovituslik on desinfitseerida pärast treeninguid ka pallid
- Treeningule saabudes ja peale treeningu lõppu peavad mängijad desinfitseerima käed
- Soovitame mitte kasutada rendivarustust (reketid, pallid). Kui rendivarustuse kasutamine on vältimatu, siis tuleb see kindlasti kasutuse järel desinfitseerida. Soovitame kaaluda reketigripi vahetust pärast iga kasutuskorda või pikaajalise rendi võimalust.
Kuigi viirus on taandumas, on ülimalt oluline, et treenerid ja klubijuhid oleksid väga ettevaatlikud ja korraldaksid oma treeningtöö vastavalt riigipoolsetele ja ka Eesti Tennise Liidu juhistele.