fbpx
Close

Thiem vs Zverev: kummale meeldib jalgpall ja kummale korvpall?

Alexander Zverev (näoga) ja Dominic Thiem pärast tänavust Australian Openi veerandfinaali, kus austerlane võitis. / Foto: Reuters/Scanpix

Viis asja, mida peaks teadma Dominic Thiemist ja Alexander Zverevist – niisugusel teemal on koroonaviiruse võistluspausi ajal kirjutanud ATP tuuri lehekülg.

Mõlema kohta on küll eraldi artikkel, aga neid mehi saab väga hästi käsitleda ka võrdluses, sest ei ole ju nende tennisetase ega hobidki kuigivõrra erinevad.

Viimase aja edu

Thiem: on löönud kiilu suurde kolmikusse. Australian Openil finaali jõudnud Thiem kerkis 2. märtsil maailma kolmandaks ja möödus Roger Federerist. Võimalik, et ta oleks mõne nädala pärast uuesti langenud, aga Indian Wellsi turniir, kus tal oli kaitsta tiitel, jäi pidamata ja punktid säilitati. 2019. aastal Roland Garrosi turniiril katkestas Thiem poolfinaalis Novak Djokovici 26-mängulise võiduseeria slämmiturniiridel, aga Rafael Nadalist sai jagu Austraalia poolfinaalis. Federeri oli ta võitnud just Indian Wellsi finaalis.

Zverev: parim saavutus on 2018. aasta ATP finaalturniiri võit. Sellest polegi palju möödas, ainult poolteist aastat. Nii võib sedagi pidada viimase aja saavutuseks, kuid 2019. aasta ei kulgenud Zverevil nii hästi. Kuid 2018 ATP finaalturniiril alistas ta järjest Federeri (poolfinaalis) ja Djokovici (finaalis). “Nende kahe mehe võitmine järjest ja suur tiitel on hämmastav saavutus, mis tähendab mulle palju. Olen selle üle väga uhke,” ütles Zverev.

Veel üks fakt tennisest

Thiem: 2019. aasta oli tema karjääri parim. Austerlane on siiski Zverevist 3,5 aastat vanem ja võinuks ehk varemgi avaneda, aga alles mullu näitas Thiem ässadele hambaid, millest juba ülal tuli ka juttu. Koostöö tšiillasest kahekordse olümpiavõitja (2004 Ateenas kuld nii üksik- kui ka paarismängus) Nicolas Massuga algas vahetult enne Indian Wellsi turniiri, mille Thiem teatavasti võitis, aga ta lisas aasta jooksul veel neli tiitlit pisut madalama kategooria turniiridel. Viie turniirivõiduga jagas Thiem hooaja esikohta koos Djokoviciga, sest Nadal, Federer ja Daniil Medvedev võitsid neli turniiri.

Zverev: kolm ATP Masters 1000 tiitlit. Suure neliku (Federer, Nadal, Djokovic, Andy Murray) kõrval on vene päritolu Saksamaa mängija ainus tegevtennisist, kes on võitnud vähemalt kolm Masters 1000 turniiri. Ta võitis 2017. aastal Rooma ja Toronto turniiri ning 2018. aastal Madridi turniiri.

Tähelepanuväärne omadus

Thiem: füüsiliselt tugev. Kehaliste omaduste poolest on Thiem üks väljapaistvamaid tennisiste. Massu arvates ei suuda keegi teine nii tugevalt treenida. “Treeneri jaoks on suurepärane juhendada mängijat, kes alati tahab endast kõike anda,” ütles Massu. Austerlase füüsilise ettevalmistuse treenerid on mõõtnud ka tema pulssi harjutuste ajal ja koormusest taastumist ning leidnud, et Thiemi töövõime on meeletu.

Zverev: sõbralik. Kui tennisistid pandi Miami turniiri ajaks Floridas karantiini, veetis Zverev aega brasiillasest sõbra Marcelo Meloga, kes on üks maailma paremaid paarismängijaid. 13-aastasest vanusevahest hoolimata on meestel hea klapp. Zverev rääkis ka huvitava loo, kuidas ta 2015. aastal Meloga sõbraks sai: “Ta oli riietusruumis peaaegu alati omaette. Mina olin siis tuuril uus mees, alles 18-aastane. Teised hoiatasid, et ära temaga suhtle. Vaatasin, et ta tundub täiesti normaalne ja küsisin, kas ta tahaks koos minuga lõunat süüa. Ta oli nii õnnelik, sest mitte keegi polnud tahtnud temaga sõbrustada. Nii võtsin ta oma hoole alla.”

Alexander Zverev (vasakul) ja Dominic Thiem. / Foto: Imago images/Scanpix

Muu lemmikspordiala

Thiem: jalgpall. Austerlase lemmikklubi on Londoni FC Chelsea ja Thiem on ka ise külastanud võistkonna kodustaadionit Stamford Bridge’i. Aasta pärast külaskäiku sai Thiem kingituseks 10 paari personaalseid jalgpallisaapaid. Aga maailma kolmas reket mängib ka ise enda loodud klubis 1. TFC Matzendorf, kes küll Austrias kõrgematesse liigadesse ei kuulu.

Zverev: korvpall. Kui Zverev ei mängi parajasti tennist, on ta keskendunud korvpalli jälgimisele. Tema lemmikklubi on Miami Heat ja 2018. aasta Miami turniiri ajal kohtus Zverev isiklikult meeskonna staari Dwyane Wade’iga. Kui Wade eelmisel aastal karjääri lõpetas, kirjutas nimetas Zverev teda Instagramis oma kõigi aegade lemmiksportlaseks.

Loodus ja loomariik

Thiem: keskkonna puhtus. Thiemil ei ole mingit konkreetset lemmiklooma või looduslikku piirkonda, vaid ta hoolitseb eelkõige looduse kui terviku eest. Thiem kannab Firma 4Ocean’i, kes on ookeani põhjast välja toonud ligi 9 miljonit plastikpudelit, tunnusega metallist käevõru. Kui looduskaitsjate esindajad seda nägid, et Thiem teeb neile sisuliselt tasuta reklaami, võtsid nad tennisistiga ühendust ja kutsusid enda liikmeks. Thiem unistab, et saaks kunagi ka ise pudelite ookeanist väljatoomisel osaleda.

Zverev: koerad. Kuigi Zverevil juba oli üks neljajalgne sõber nimega Lovik, otustas ta 2019. aasta Miami Openi ajal soetada varjupaigast veel ühe koera. Aasta lõpus koerte arv Zverevi kodus kasvas veelgi, sest Lovikust sai isa ja Zverev nimetab ennast tema kutsikate “vanaisaks”.

scroll to top