38 lihtviga oli liiast: Anett Kontaveit ei pääsenud Indian Wellsis poolfinaali

– Anett Kontaveit / Foto: Zumapress.com/Scanpix

Anett Kontaveidi (18) tee Indian Wellsi turniiril sai otsa veerandfinaalis, kui ta kaotas Ons Jabeurile (Tuneesia, 12) 5:7, 3:6.

Kui räägime kõigepealt statistikast, siis 38 lihtviga kahe seti jooksul ei ole Anett juba ammu teinud. Mitte ainult praeguse hea vormi perioodil, vaid ka hooaja esimesel poolaastal, kui mäng nii hästi välja ei tulnud. Teiseks, Anett ei suutnud esimest pallingut maksma panna. Ta ei löönud ühtki ässa ja võitis esimeselt servilt ainult 55% punktidest. Ja kolmandaks ei suutnud Eesti esireket piisavalt hästi kasutada Jabeuri madalat esimese servi õnnestumisprotsenti (40), sest tuneeslanna võitis esimeselt pallingult 60 ja teiselt 62% punktidest, mis tähendab, et tema jaoks ei olnudki tähtis, kui palju ta esimest servi sisse saab.

Kui aga rääkida mängust, siis Anetti lihtvigade ohtruses oli suur osa ka Jabeuri ebameeldivas (vastasele ebameeldivas!) mängustiilis. Kuigi kavalad stopid tõid võib-olla Jabeurile ainult pisut üle 50% punktidest, lõid need Anetti mängurütmi segi. Esimeses setis oli enim kahju seisul 1:1 servigeimi kaotusest, sest tegemist oli pika geimiga, kus Kontaveit päästis kolm murdepalli, aga lihtvigade tõttu ei suutnud ikkagi pallingut hoida. Seejärel juhtis Jabeur juba 4:1, aga ka temal olid oma nõrkusehetked ja Anett pääses uuesti mängu sisse. Ta võttis kaks murret tagasi ja viigistas 5:5. Paraku oli sellelt seisult juurde panna ainult Jabeuril, kes lõpus ka ründas õnnestunumalt, ehkki suurema osa ajast tuneeslanna kavaldas oma lõigete, stoppide ja eeskäe krossidega.

Teises setis hoidsid mõlemad servi seisuni 3:3, aga siis järsku Anetti mäng lagunes. Ta kaotas pallingugeimi ega suutnud murret tagasi võtta, kui Jabeur oli oma servil 15:40 taga. Nüüd tuli eksimusi juba robinal. Tundus, et Jabeur oli suutnud Kontaveidilt mängutuju ära võtta…

Äralöökidega võitis Anett 18:15 ja ilusa mängu sähvatusi võis temalt aeg-ajalt näha, aga Jabeur ei olnud täna sugugi liiga hea, kuid pigem ebamugav. Võib uskuda, et kui Anett hoidnuks lihtvigade arvu kuskil 30 kandis, võinuks juba mängida võrdselt. Kahjuks ei ole Tennisneti loo autor näinud liiga palju Jabeuri mänge, kuid minu mäletamist mööda ta mullu US Openil Kaia Kanepit võites mängis märksa sirgjoonelisemalt. Võimalik, et taktika ehmatas ka seekord Kontaveiti, sest Jabeur on võimeline ka järjekindla ründemänguga vastast suruma. Kuid seekord valis ta taktika, mis osutus mürgiseks.