15 ässa löönud Kristjan Tammel jäi favoriidi vastu võidust natuke puudu

– Kristjan Tamm / Foto: Toomas Kuum

Kristjan Tamm (ATP 710.) alustas Sunderlandi 25 000 dollari auhinnafondiga turniiri üksikmängu põneva kohtumisega Louis Wesselsi (Saksamaa, ATP 424.) vastu, kuid kaotas napilt 6:7, 6:2, 4:6.

Nagu tulemusestki näha, võitis Tamm ühe geimi rohkem ja tegi ka ühe murde rohkem (vastavalt kaks ja üks), aga just mängu viimases geimis oma pallingu loovutamine sai otsustavaks.

Esimeses setis polnud kummalgi murdepalli, kuid tie-breaki domineeris algul sakslane, kes juhtis 5:2 ja 6:4. Siis teenis ka Tamm settpalli, kuid pärast 7:6 edu kaotas kolm punkti järjest. Teises setis õnnestus Tammel kaks servimurret ning otsustavas setis polnud kummalgi murdepalli seisuni 4:5, kui Tamm saatuslikult servigeimi kaotas.

Tamm lõi selles mängus koguni 15 ässa, kuid ka Wessels sai kirja kahekohalise arvu ässasid (11). Mõlemad tegid neli topeltviga. Tamme esimese servi õnnestumisprotsent oli pisut kehvem (vastavalt 60 ja 65%), kuid mõlemad mängijad võitsid esimeselt pallingult 77% punktidest.

Järgmisel nädalal Tamm enam ITF-i turniiril ei mängi, sest liitub Eesti Davis Cupi koondisega, kus ta Jürgen Zoppi puudumisel täidab esireketi rolli.