fbpx
Close

Eesti noored ei pääsenud Tartus üksikmängu poolfinaali, aga paarismängu finaalis neli eestlast

Tenniseväljakud Veeriku spordihoones. / Foto: Veeriku Spordikeskus

ITF-i juunioride 5. kategooria turniiril Tartus Veeriku spordihoones said kõik üksikmängus konkurentsi jäänud eestlased neljapäeval lüüa.

Kolm setti heitles Markus Mölder, aga kaotas siis Oskari Eerolale (Soome) 7:5, 1:6, 3:6. Oliver Ojakäär jäi 2:6, 1:6 alla Matthias Southcombe’ile (Suurbritannia, 6), selline tulemus oli ehk mõneti halb üllatus. Ainsa Eesti neiuna veerandfinaali jõudnud Liisa Varul (7) kaotas Zlata Jankovskajale (Venemaa) 4:6, 2:6. Paremini on üksikmängus läinud meie lähiriikidel: noormeeste poolfinaalis mängib kaks soomlast ja lätlane, neidude poolfinaalis kaks venelannat, leedulanna ja valgevenelanna.

Seevastu läks hästi paarismängudes, kus neidude poolel on vähemalt ühel eestlannal juba tiitel kindel ja ka noormeeste finaalis on Eesti esindatud. Sofia Tšeklistova/Elizabeth Iila (2) alistasid Viktoria Kleer Kliimandi ja Darja Zubtsovskaja (Valgevene) 6:7, 7:5, 10:7 ja kohtuvad finaalis esimesena asetatud Klaudia Bubelyte (Leedu) ja Anet Angelika Koskeliga, kes said eduseisul 7:6, 3:2 loobumisvõidu Alina Fedulovalt ja Lidia Rasskovskajalt (Venemaa). Noormeeste paarismängus jõudsid finaali Ojakäär ja Oskar Antinheimo (Soome), kes said jagu Valgevene paarist Mihhail Dubrovski/Jegor Slizevitš 6:4, 6:2. Finaalis kohtuvad nad Jegor Šestakovi (Venemaa) ja Danils Šnaidersiga (Läti, 2).

scroll to top