fbpx
Close

Alexander Zverev võitis kolmeaastase vaheaja järel ATP finaalturniiri

Alexander Zverev. / Foto: EPA/Scanpix

Alexander Zverev (Saksamaa, 3) võitis kolmeaastase vaheaja järel ATP finaalturniiri, kus ta Torinos peetud finaalis alistas tiitlikaitsja Daniil Medvedevi (Venemaa, 2) 6:4, 6:4.

Ei saa vast öelda, et Medvedev olnuks suurfavoriit, aga soosik oli ta Zverevi vastu kindlasti. Esiteks olid Venemaa venelasel (Zverevit võiks nimetada Saksamaa venelaseks, aga kodakondsuse põhjal kutsume teda sakslaseks) sel sügisel paremad tulemused alustades US Openi võidug ja teiseks oli Medvedev võitnud viis viimast omavahelist mängu, neist kaks novembris.

Pariisi Mastersil oli seis Medvedevi kasuks 6:2, 6:2, aga siinsamas Torinos teisipäeval ATP finaalturniiri alagrupimängus 6:3, 6:7, 7:6. Seega astus Zverev sammu edasi, aga ikkagi ei usutud, et ta järgmise sammu teeb nii võimsalt, et ei loovuta finaalis settigi.

Mõlemad setid olid sarnased, ainult et avasetis murdis Zverev vastase servi kolmandas ja teises setis kohe esimeses geimis. Medvedevil polnud ühtki murdepalli, seega ka mitte mingit lootust murret tagasi saada. Zverev võitis finaalmängus ässad 8:3, kuid eriti suure paremuse saavutas esimese servi õnnestumisprotsendis 80 vs 59. Lisaks sai Zverev rohkem punkte esimeselt servilt – vastavalt 84 ja 71%. Kuigi teise servi punktide osas oli parem Medvedev, ei lugenud see Zverevile suurt midagi, sest tänu esimese servi erakordsele õnnestumisele pidi ta teiselt servilt mängima ainult 11 punkti (võitis neist viis).

“See oli suurepärane. Võitsin ATP finaalturniiri, alistades finaalis vastase, kes oli mind viis korda järjest võitnud. Seega ma pidin mängima ühe oma parimatest matšidest. Nüüd saan minna õnnelikuna puhkusele,” rääkis Zverev väljaku intervjuus. Zverev viigistas omavaheliste mängude seisu Medvedeviga 6:6, aga seis on võrdne suuresti tänu sellele, et sakslane võitis neli esimest omavahelist mängu, kui tema kuulus juba maailma TOP5 sekka, aga Medvedev alles rühkis edetabeli teise kümne suunas.

Maailmna edetabelis ei õnnestunud Zverevil võiduga kolmandast kohast kõrgemale tõusta, kuid ta vähendas vahe Medvedeviga 800 punktini. Omakorda on Zverev 1300 punktiga ees Stefanos Tsitsipasest (Kreeka), kes pärast kevadist liivaväljakute hooaega ei ole parimas vormis olnud. Finaal otsustas ka ühe statistilise näitaja: hooaja võidetud mängude arv oli finalistidel enne tänast võrdne, aga nüüd on Zverev aastal 2021 teeninud 59 ja Medvedev 58 võitu. Kuid protsent on parem venelasel, sest tema on kaotanud 13 ja Zverev 15 mängu.

Paarismängus tuli tiitel Prantsusmaale ning ka Pierre-Hugues Herbert’i ja Nicolas Mahut’ (3) jaoks oli see teine esikoht ATP finaalturniiril. Nemad olid varem võitnud aastal 2019. Sel aastal olid nad enne võitnud ühe suure tiitli – Prantsusmaa lahtistel juunis. Finaalis alistasid prantslased rahvusvahelise paari Rajeev Ram (USA)/Joe Salisbury (Suubritannia, 2) 6:4, 7:6. Mõlemas finaalpaaris oli üks ülikogenud ja teine tunduvalt noorem mängija – Mahut on 39- ja Herbert 30-aastane, Ram 37- ja Salisbury 29-aastane.

Maailma edetabelis ei aidanud aga võit tõusta Mahut’l rohkem kui viiendaks ja Herbert’il kaheksandaks. Salisbury ja Ram püsivad vastavalt kolmandal ja neljandal kohal, kuid kaks liidrit on horvaadid Mate Pavic ja Nikola Mektic, kes Torinos kaotasid poolfinaalis Ram/Salisburyle.

scroll to top