Zopp ja Virtanen võitsid Helsingis teise asetusega paari

– Jürgen Zopp / Foto: ETL/Karl Toomsoo

Jürgen Zoppi tagasitulek profitennisesse algas hästi, sest koos Otto Virtaneniga (Soome) võitsid nad Helsingi ATP Challengeri paarismängu esimeses ringis teisena asetatud Roman Jebavy (Tšehhi) ja Jonny O’Mara (Suurbritannia) 6:4, 6:4.

Võidu võtmeks kujunes Zoppile ja tema kunagise treeneri Pasi Virtaneni pojale edukas mäng mõlemapoolsetel geimpallidel, mis ITF-i turniiride paarismängus mängitakse seisul 40:40. Selline seis oli tablool kuus korda ja Zopp/Virtanen võitsid kõik need punktid! Selle hulgas oli ka kolm võidetud punkti vastase servil – Zoppi ja Virtanen kõik murded realiseeriti just seisul 40:40. Viimane neist oli ka otsustav, kui Eesti-Soome paar läks teises setis ette 3:2 ja pärast seda neil oma servil enam raskusi polnud. Seevastu esimeses setis oli vastastel viis murdepalli, neist kolm seisul 40:40. Kuid nagu märgitud, lõppesid need kõik Zoppi ja Virtaneni kasuks.

Just sel põhjusel, et kõik tasavägised geimid langesid Zoppi ja Virtaneni saagiks ning vastased võitsid oma geimid kindlalt, oli punktide seis mängu lõpuks 56:56. Mõnes mõttes ikka õnn ka, kui sa võrdsete punktide juures võidad neli geimi rohkem! Muide, vastased said esimeselt servilt rohkem punkt (88 vs 81%), aga teiselt servil võitsid Zopp/Virtanen 48% ja Jebavy/O’Mara 38% punktidest. Ja lõpuks murdepallid: Zopp/Virtanen 3st 3, vastased 6st 1.