Daniil Medvedev sai raskes mängus teise võidu

Daniil Medvedev. / Foto: AFP/Scanpix

Tiitlikaitsja Daniil Medvedev sai ATP finaalturniiril Torinos Punases alagrupis teise võidu, kui alistas Alexander Zverevi (Saksamaa, 3) 6:3, 6:7, 7:6.

Praegu on ainult üks variant, kuidas Medvedev saaks mitte poolfinaali pääseda – selleks peab Matteo Berrettini (Itaalia, 6) tänases teises mängus võitma Hubert Hurkaczi (Poola, 7) ja siis neljapäeval alistama kahes setis Medvedevi. Samuti tuleb Zverevil jagu saada Hurkaczist. Aga siiski andis Berrettini esimeses mängus Zverevile loobumisvõidu seisul 6:7, 0:1 ning võimalik, et reeglite järgi kaotab “surnud ringi” hoopis see mees, kes loobus. Kuid ATP koduleheküljel pole öeldud, et Medvedev tagas edasipääsu, mistõttu võib oletada, et teoreetiliselt võib ta veel poolfinaalist välja jääda. Aga kindlasti on Medvedev edasi pääsenud siis, kui Hurkacz võidab Berrettini.

Nii nagu esimeses voorus, ei kaotanud Medvedev ka täna ühtki servigeimi. Tõsi, murdepalle Zverevil siiski oli – kolm esimeses ja üks kolmandas setis. Hurkaczil ei olnud venelase vastu üldse murdepalle, aga temagi ühe seti võitis. Esimeses setis said oluliseks kolm esimest geimi. Kõigis neis olid kasutada murdepallid, kuid Zverevil jäi esimeses ja kolmandas geimis kokku kolm võimalust realiseerimata, kuid Medvedev ainsa šansi teises geimis kasutas. Edasi jätkasid mõlemad oma pallingul kindlalt ja nii oligi tulemus 6:3.

Teises setis oli kolm murdepalli (esimeses ja seitsmendas geimis) ainult Medvedevil, kuid nüüd kaitses Zverev hästi oma servi. Tie-break’is pääses aga vene päritolu sakslane minimurdega ette ja hoidis seda seisuni 6:3, kui murdis veel ühe Medvedevi servi, kuid Zverevil oli ka varu lõpetada sett oma servil. Otsustavas setis polnud murdevõimalusi kuni seisuni 5:5, 30:40, kuid selle palli päästis Medvedev. Tegemist oli seega “varjatud” matšpalliga. Tie-break oli seekord tasavägisem, aga sisaldas üsna palju minimurdeid. Need tasakaalustusid seisul 4:5 Zverevi servil, aga ta kaotas nüüd punkti. Ent Medvedevil ei õnnestunud võita matšpalli vastase ega oma servil – 6:6. Ent seejärel sai Medvedev servipunkti kätte ja lõpetas murdega – 8:6.

“See mäng jääb kindlasti kauaks meelde,” ütles Medvedev. “Kui sa võidad tie-break’i 8:6, aga seis oli 2:4 ja siis mõtled: OK, kui ta nüüd veel lööb mõned ässad, olen läbi. Seejärel tundus, et seisul 6:4 oli kõik minu kätes, aga mu risk teiselt servilt võrku tungimisega ei õnnestunud. Ta tegi imelise löögi. Mõtlesin, et pidanuks jääma tagajoonele. Kui sa sellise punkti pärast mängu kaotad, olnuks valus… Nüüd on aga imeline tunne, rohkem mul polegi lisada.”

Esimese servi õnnestumisprotsent oli meestel taas kõrge, eriti just tugevate servijate puhul on Zverevi 79% üsna uskumatu, aga ka Medvedevi 70% väga hea. Seevastu esimeselt servilt võidetud punktidega olid numbrid täpselt vastupidi: Medvedev 79 ja Zverev 70%. Samas lõi Zverev ässasid rohkem – vastavalt 18 ja 14. Mõlemal oli neli murdepalli, millest Medvedev ühe realiseeris. Samuti oli sakslane äralöökides parem 48:36 ning tegi ka vähem lihtvigu (25 vs 27), aga Medvedev sundis vastast eksima tunduvalt rohkem kui Zverev teda.

Zverev peab võitma Hurkaczit ja siis tal väljajäämist poolfinaalist karta pole, sest üks võidetud sett Medvedevi vastu annab talle võimalikuks “surnud ringiks” hea seisu.