fbpx
Close

Zopp ja Kanepi mängivad kõrvalväljakutel üheaegselt!

– Jürgen Zopp / Foto: Siim Semiskar

Täna on Indian Wellsi Challengeri ajakavas omapärane seik, kus kaks Eesti pikaaegset esireketit mängivad samal ajal kõrvalväljakutel!

Kui Kaia Kanepi tuleb platsile 17., siis Jürgen Zopp 18. väljakul ja mõlema tennisisti kohtumine on ajakavas kolmas. Loomulikult võivad ühel väljakul mängud sedavõrd venida, et kattumist ei tulegi, ent see on pigem vähereaalne. Ka Zoppi kohtumise algusajaks võib ennustada kell 23 või pisut hiljem.

Zoppi tänane vastane Jevgeni Donskoi (kui kirjutada nime eesti-, mitte inglisepäraselt) on Eesti esireketist kaks aastat noorem ja Venemaa edetabelis hetkeseisuga kolmas mees. Kuid kaks esimest on Donskoist kaugel ees – maailma 12. ja 15. reket Karen Hatšanov ja Daniil Medvedjev. Küll on aga Donskoi möödunud Andrei Rublevist (112.), kes veel mullu maailma TOP50 sekka kuulus. Huvitav, et ka Rublev osaleb Indian Wellsi Challengeril, kuid on asetatud seitsmendana (Donskoi on neljas) ja võib Zoppiga kohtuda veerandfinaalis, kuid enne peaksid mõlemad kaks mängu võitma.

Zopp on Donskoiga varem kohtunud kaks korda – eestlane võitis 2011. aastal Ostravas liivaväljakul 6:2, 6:2, aga kaotas eelmisel hooajal Bratislava turniiri kõvakattel 6:7, 2:6. Donskoi ei ole praegu parimas vormis, sest viimati kaotas ta Bergamo Challengeri teises ringis maailma 196. reketile Stefano Napolitanole (Itaalia). Kuid Donskoi pääses teise ringi Australian Openil.

Möödunud aastast on Donskoil ette näidata mõni hea tulemus, näiteks läbis ta Madridi ja Toronto Masters-turniiril kvalifikatsiooni ja võitis ka mõlemas avaringi mängu, kusjuures Madridis sai jagu praegusest maailma 11. reketist Stefanos Tsitsipasest (Kreeka). Torontos kaotas Donskoi 2. ringis maailma esikümne mehele Kevin Andersonile alles otsustavas setis 6:7. Kuid vähemalt sama head kui mitte paremad tulemused on 2018. aastast kirjas ka Jürgen Zoppil – Roland Garrosi 3. ring ja Gstaadi ATP turniiri poolfinaal.

scroll to top