fbpx
Close

Federer tunnistas, et kartis nooruses vasakukäelisi mängijaid

Roger Federer. / Foto: EPA/Scanpix

Kauaaegne maailma esireket Roger Federer läheb Dubai turniiri teises ringis kokku vasakukäelise hispaanlase Fernando Verdascoga. Sellega seoses rääkis Federer põgusalt oma kogemustest vasakukäeliste mängijatega.

“Ma ei karda enam vasakukäelisi nii nagu kartsin teismeeas, nii et pole viga,” kommenteeris ta kohtumist Verdascoga. “Põhjus on ikka selles, et olen oma mängu aja jooksul täiustanud. Iga vastane üritab leida sinu nõrkusi ja sundida sind mängima tavalisest halvemini – erand pole ka Verdasco.”

Siiski on Federer aegade jooksul selges kaotusseisus omavahelistes kohtumistes vasakukäelise Rafael Nadaliga. Korra Nadal isegi juhtis 23:10, kuid viimased viis mängu on võitnud Federer ja nüüd on seis 23:15.

Kokkuvõttes on Federeril siiski üpris hea võiduprotsent vasakukäeliste mängijate vastu – 77,6. Selle tulemusega on ta kõigi aegade seitsmes mees. Pealegi on Federeri 36st kaotusest vasakukäelistele tulnud 64% just Nadali vastu.

“Vasakukäeliste puhul on kõige raskem vastu võtta nende pallingut, sest tema servi tugevus läheb sinna, kus on sinu nõrkus. Kuid tagakätt ühe käega mängiva tennisisti kohta on minu profikarjääri üldine tulemus vasakukäeliste vastu suurepärane. Rafa põhjustas muidugi enim probleeme, aga eks ta ole ka üldise taseme poolest teistest parem,” nentis Federer.

Lisa kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga

Kommenteeri
scroll to top