fbpx
Close

Zhuhai Elite Trophy finaalis kohtuvad Bertens ja Sabalenka

– Kiki Bertens / Foto: Zumapress.com/Scanpix

Zhuhai Elite Trophy turniiri poolfinaalides kohtusid täna Kiki Bertens (Holland, WTA 10.) – Saisai Zheng (Hiina, WTA 40.) ja Arina Sabalenka (Valgevene, WTA 14.) – Karolina Muchova (Tšehhi, WTA 26.).

Mõneti üllatuslikult poolfinaali jõudnud Zheng (sai turniirile vabapääsmega) ja Muchova andsid favoriitidele küll lahingu, ent võita ei suutnud. Ajaliselt pidi platsil rohkem viibima Kiki Bertens. Eelmine nädal Moskva turniiril napilt Kaia Kanepi alistanud Bertens sai Zhengist jagu tulemusega 2:6 6:3 6:4. Kahes esimeses setis draamat palju polnud. Seevastu otsustavas setis lasi kahe servimurdega ja 4:1 juhtinud Bertens Zhengi mängu tagasi. Rohkemaks siiski hiinlannal energiat ei jätkunud ja Bertens võttis oma.

Sabalenkal ei läinud matši võitmiseks vaja kolme setti, ent mõlemad setid kujunesid väga tasavägiseks. Esimeses setis nähti kokku kolme servimurret, millest olulisima tegi Sabalenka seisul 6:5. Seega setivõit talle 7:5. Tegelikult oli Sabalenkal veel neli murdepalli, ent need jäid realiseerimata. Teist setti valitses enamuse aja tšehhitar. Ta juhtis tänu ühele murdele 5:3, kusjuures seisul 2:0 oli ta lähedal ka teisele murdele. Eduseisul 5:3 valgevenelanna pallingul raiskas Muchova ära ühe settpalli, mis frustreeris teda niivõrd, et järgmises geimis loovutas ta kiirelt hoopis oma pallingu. Seejärel murti vastastikku teineteise serv veel korra, kuid Muchova rohkem settpalle ei teeninud. Kiiret lõppmängu kontrollis aga juba Sabalenka – 7:6(4).

Lisa kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga

Kommenteeri
scroll to top