fbpx
Close

WTA finaalturniirist osavõtjad loositi gruppidesse

Traditsiooniline “õhtukleidi voor” loosimise õhtul: vasakult Darja Kasatkina, Maria Sakkari, Iga Swiatek, Cori Gauff, Jessica Pegula, Ons Jabeur, Arina Sabalenka ja Caroline Garca. / Foto: AFP/Scanpix

WTA finaalturniiril Fort Worthis loositi kaheksa tennisisti kahte alagruppi. Eelmisel aastal oli see sündmus meile põnev, sest finalistide hulka pääses ka Anett Kontaveit. Kuid suure tennise mõistes on WTA finaalturniir igal aastal tähtis sündmus.

Tavapärasel loositakse mängijad kahekaupa, ehk siis numbrid 1 ja 2 eraldi gruppi,.sama moodi 3 ja 4 jne. Seekord tundub, et teine ehk Nancy Richey nimeline grupp on ühtlasema tasemega ja kaht kindlat favoriiti raske välja tuua.

Esimesse ehk Tracy Austini gruppi kuuluvad Iga Swiatek (Poola, 1), Cori Cauff (USA, 4), Caroline Garcia (Prantsusmaa, 6) ja Darja Kasatkina (8). Selles grupis on kaks WTA finaalturniiri debütanti Gaffi ja Kasatkina näol ning Garcia, kes viis aastat tagasi on sel turniiril mänginud. Oleks ime, kui Swiatek edasi ei saaks ja pisut on teiste ees eelis ka kodus mängival Gauffil.

Richey grupis on aga vastamisi Ons Jabeur (Tuneesia, 2), Jessica Pegula (USA, 3), Maria Sakkari (Kreeka, 5) ja Arina Sabalenka (7). Uustulnukad on neist Jabeur ja Pegula, ent edetabeli järgi tugavamad. Ülejäänud kahel on aga meeles eelmise aasta kogemus, mis võrdsustab võimalusi. Seda enam, et Sabalenka on tuntud mängijana, kes enda kõrgtasemel on väga tugev, kuigi asetatud viimasena. Sellest nelikust ei julgeks ühtki naist esile tõsta.

Gauff ja Pegula on ainsad, kes teevad kaasa kahel finaalturniiril, nad on paarismängus koos asetatud kolmandana. Mullu oli kahekordne koormus ainult Barbora Krejcikoval, kes ei suutnudki kaht jänest püüda – võitis koos Katerina Siniakovaga paarismängu, aga üksikmängus sai kolm kaotust.

Vaadake WTA finaalturniiri tabeleid siit.

Üksikmängus kohtuvad avapäeval (31. oktoober) Pegula-Sakkari ja Jabeur-Sabalenka.

scroll to top