Võimas võit: Daniil Glinka jätkab Falunis vääramatult

– Daniil Glinka / Foto: Viktor Burkivski

Daniil Glinka on suurepärases hoos Faluni (Rootsi) 25 000 dollari auhinnafondiga turniiril, kus ta täna alistas 2. ringis Sandro Koppi (Austria) 6:2, 6:1 ja pääses veerandfinaali.

Eile lülitas Glinka teatavasti välja esimesena asetatud prantslase Baptiste Crepatte’i, kes kuulub maailma TOP300 sekka, aga täna alistas kindlalt endast nelisada kohta eespool asunud austerlase (ATP edetabelis on Kopp 817. ja Glinka 1221.). Mõlemad mängijad on 19-aastased.

Oma esimese murde tegi Glinka muljetavaldaval viisil, kui ta seisul 2:1 oli vastase pallingul 0:40 taga, aga võitis ikkagi geimi. Sellega tasavägine mäng lõppeski, edaspidi murdis Glinka veel kolmel korral vastase servi. Eesti mängija serv oli eeskujulik: 3 ässa ja mitte ühtki topeltviga, esimese servi õnnestumisprotsent 62 ja esimeselt pallingult võidetud 77% punktidest.

Veerandfinaalis kohtub Glinka soomlase Patrik Niklas-Salmineniga, kes asub ATP edetabelis 560. kohal.