Vladimir Ivanov alistas pingelises mängus oma paarismängupartneri

– Vladimir Ivanov / Foto: Toomas Kuum

Neljandana asetatud Vladimir Ivanov alustas Nanchangis (Hiina) 15 000 dollari auhinnafondiga turniiri võidukalt, kui alistas avaringis 1:6, 6:1, 7:5 venelase Jan Sabanini, kellega koos nad võitsid eelmisel nädalal samas linnas paarismängu.

Üksikmängus oli Sabanin eelmisel nädalal jõudnud finaali ja Ivanov poolfinaali, ent kahe mehe tegelikku taset oli raske eristada, sest mõlemad kaotasid turniiri võitnud jaapanlasele Makoto Ochile. Tänahommikuses mängus oligi näha, et Ivanov ja Sabanin on ligilähedaselt võrdsed, aga otsustaval hetkel oli Eesti mängija parem.

Ivanov jäi esimeses setis 0:5 taha ja alles seejärel teenis esimese geimi, kuid oli samavõrra vastasest parem teises setis. Otsustavas setis läks Ivanov murdega ette seisuks 4:3, aga kaotas kohe järgmises geimis oma pallingu. Ent seisul 5:5 õnnestus Ivanovil uuesti murre ja seda ta enam tagasi ei andnud.

Eesti teine reket lõi selles mängus 4 ässa ja tegi 5 topeltviga ning Sabanin sai selles statistikas eelise – 12 ässa ja 7 topeltviga. Kumbki ei hiilanud esimese servi õnnestumisprotsendiga – Ivanov 48 ja Sabanin 44. Kuid punkte esimeselt pallingult võitis Ivanov 66% ja vastane 73%. Küll aga kaldus vaekauss Ivanovi kasuks teise servi punktidel – vastavalt 53 ja 44%. Samuti realiseeris eestlane paremini murdepalle – 8st 4 ja Sabanin 10st 3.

Teises ringis peaks Ivanovil olema eelduste kohaselt lihtsam vastane kui Sabanin, sest ta kohtub kvalifikatsiooni kaudu põhiturniirile pääsenud Kosuke Oguraga (Jaapan), kes on ATP edetabeli 1223. mängija.

Paarismängus jõudsid Ivanov/Sabanin juba eile teise ringi ehk veerandfinaali, täna neil mängu ei ole.