fbpx
Close

Vladimir Ivanov tuligi kolmekordseks meistriks

Vladimir Ivanov (vasakul) tuli meeste paarismängus Eesti meistriks viiendat ja Mattias Siimar kolmandat korda, aga koos esimest korda. / Foto: Igor Pissarev, ETL

Kui eile kirjutasime pärast Vladimir Ivanovi esikohta üksikmängus, et tal on võimalus tulla Eesti kolmekordseks meistriks, siis laupäeval saigi see võimalus tegelikkuseks.

Viimasel võistluspäeval peeti kahe paarismängu finaalid Tallinki siseväljakutel, sest vihmasadu kestis seekord kauem kui eelmistel päevadel ning Kalevi välisväljakutel poleks mängida saanud. Esimesena peetud meespaarismängu finaalis võitsid Ivanov ja Mattias Siimar (1) Daniil Glinka ja Kenneth Raisma (2) 6:7, 6:0, 6:1.

See, mis juhtus kahes viimases setis, on üsna imepärane, et meeste mängus võidab üks pool vaid ühe geimi. Kuid Ivanov ja Siimar tõrjusid sedavõrd laitmatult, et vastased sellele rohtu ei leidnudki. Raisma mäng jäi mõnevõrra pehmeks, aga Glinka eksis liiga palju.

Esimeses setis murdeid ei olnud ja Ivanov/Siimar pidanuks vormistama võidu tie-break’is, kui nad juhtisid oma pallingul 6:3. Aga võimalus jäi kasutamata ja hiljem olid juba Glinka/Raisma enamasti punktiga peal, kuni lõpuks võitsid seisul 14:12. Kuid ometi tekkis sellest pingelangus hoopis seti võitjatel, mitte kaotajatel.

Siimar on viimase nelja hooaja jooksul tulnud paarismängu meistriks kolm korda, aga aastatel 2017 ja 2019 ta tuli kullale koos venna Kristoferiga. “Kristofer oli poolteist kuud haige ega teadnud, kas ta üldse mängib meistrivõistlustel. Lõpuks ta tegi paarismängus kaasa, aga enne oli juba Vova teinud mulle ettepaneku koos mängida,” rääkis Mattias, kes Ivanoviga koos esindas Eestit paarismängus ka kevadisel Davis Cupil Gruusia vastu.

“Esimeses setis meil tõrje kuigi hästi välja ei tulnud, aga hiljem saime vist tõesti igalt tõrjelt palli mängu,” tunnistas Siimar. “Ei oleks tõesti uskunud, et sellise tulemusega võib kaks setti võita. Ivanov: “Oma servil mängisime algusest peale hästi, aga teisest setist alates hakkas ka tõrje tööle. Mängu oli tegelikult rohkem kui numbrid näitavad, aga eks teistel oli ka keeruline, kui vastased ikka nii õnnestunult tõrjuvad.”

Segapaarismängu medaliomanikud: vasakult Anet Angelika Koskel ja Frederick Karma (pronks), Elena Malõgina ja Vladimir Ivanov (kuld) ning Robin Erik Parts ja Liina Suurvarik (hõbe). / Foto: Igor Pissarev

Segapaarismängus oli väike analoogia, kui Liina Suurvarik ja Robin Erik Parts (4) juhtisid tie-break’is Partsi servil 6:3, aga ei kasutanud võimalust ära, sest korra tegi Ivanov hiilgava tõrje, siis aga Parts topeltvea. Kuid analoogia sellega ka lõppes, sest seekord võitsid mängu need, kes ka tie-break’is vastasest jagu said – Elena Malõgina ja Ivanov jäid peale 7:6, 6:2. Esimeses setis olid nad 4:1 ees, aga autsaiderid tulid niisugusest kaotusseisust tublilt välja, kui Parts tegi häid vahelejookse ja Suurvarik pidas tagajoonel survele hästi vastu. Aga nagu juba öeldud, nullis tie-break’i õnnetu lõpp nende šansi vähemalt sett võita.

“Segapaar on omamoodi keeruline mäng, sest naiste serv tekitab teatud rütmivahetuse. Ikka loodad, et saad vastaspoole naise servi kätte, aga iga kord ei õnnestu. “Ja muidugi Robin tegi oma töö väga hästi ära. Mees peabki paarismängus siia-sinna liikuma, et natuke riskida võrgus. Mingitel hetkedel oli vastastel natuke õnne ka,” põhjendas Ivanov, miks tekkis võitjatel vahepeal kerge langus. “Aga teises setis suutsime juba Liina servi paremini tõrjuda ja siis enam raskusi polnud.”

Kolmekordseks meistriks tuleku kohta arvas Vova, et tänavu oli tal neljas kord tulla absoluutseks tšempioniks. “Täpselt ma küll ei tea,” lisas ta, aga arvas sellegipoolest õigesti: varem oli Ivanovil sama õnnestunud aastatel 2012, 2014 ja 2015.

Paljukordne meister tunnistas, et võitmisest “tüdinud” ta pole. “Ma küll ise tiitleid ei loe, aga olin ikkagi eilse üksikmängu võidu üle väga õnnelik ja siis mõtlesin, et ei taha juurde kaht hõbemedalit, prooviks järgmist päeva mitte rikkuda,” rääkis Ivanov. “Pidin kolme tiitli saavutamiseks nädala jooksul suure hulga mänge mängima, aga õnnestus võistluseks keskenduda. Kasutasin ära kõik ressursid, mis mul veel olid. Mõned kohad kehal valutasid, aga hea keskendumine aitas seda mitte tähele panna.”

scroll to top