fbpx
Close

Eesti meistrivõistluste finaalis kohtuvad Malõgina – Nuudi ja Tamm – Mölder

Elena Malõgina. / Foto: Igor Pissarev

Eesti meistrivõistluste üksikmängu poolfinaalides läks täna vastavalt asetusele ja finaali jõudsid nii meestest kui naistest kaks kõrgema paigutusega mängijat.

Maileen Nuudi (2) kaitseb sel aastal tiitlit ja poolfinaalis alistas ta Anna Maria Tottrupi (7) 6:2, 6:3. Kuigi eile kirjutasime, et Tottrupil oli loosiga õnne, tõestas veel noorteklassi kuuluv mängija täna, et väärib kohta poolfinaalis. Teises setis võitles ta kõvasti, suutis seisul 1:4 murda Nuudi pallingu, aga lõpuks ikkagi kogenum võitis teenitult.

Elena Malõginal (1) ei õnnestunud eelmisel aastal, kui ta kaitses tiitlit, finaali jõuda. Täna ei tahtnud ta mingil juhul enam sama korrata ja tegutses Valeria Gorlatši vastu kindlalt. Võiks öelda, et kolmes esimeses geimis oli heitlus võrdne ja Gorlatš suutis võita mitu ilusat punkti, aga lõpuks läks nii, et Malõgina lihtsalt jõu ja muidugi ka oskustega võttis võidu ära tulemusega 6:1, 6:0.

“Alguses pisut närveerisin, aga sain üsna kiiresti oma mängu kätte ja mängisin ründelöökidel täpselt,” ütles Malõgina. “Serviga jäin samuti rahule. Ma ei usu, et mängisin eelmisel aastal halvemini, kuigi kaotasin poolfinaalis. Raske on võrrelda, kas vorm on praegu parem või mitte. Lihtsalt eelmisel aastal ei tulnud välja.”

Nuudile kaotas Malõgina viimase omavahelise kohtumise mullu suvel Pärnu turniiril. Ta loodab, et tuleb huvitav finaali. “Maileen mängib praegu hästi, aga ka mina olen vormis. Usun, et pealtvaatajatel saab olema põnev ja nauditav finaali vaadata.”

Markus Mölder. / Foto: Igor Pissarev

Meeste üksikmängu esimeses poolfinaalis ei olnud Markus Mölderi (2) võidunumbrid Siim Troosti (3) vastu võib-olla liiga võimsad, aga tegelikult oli võit veenev. Mängus, kus ta võitis 6:4, 6:4, 6:2, ei kaotanud Mölder ühtki servigeimi ja oli ka tagajoonel kindlam. Sisuliselt Troostil võidulootust ei tekkinudki.

“Mängisin täna soliidselt, kuigi midagi erilist ma võitmiseks ei teinud. Oma taseme mängisin välja,” ütles Mölder. “Kui ma servi ei loovutanud, võib sellega muidugi rahule jääda, aga küllap mängisin ka tagajoonelt agressiivsemalt ja palju vigu ei teinud.” Mölder lisas, et otsustas teadlikult mitte osaleda meistrivõistlustel paarismängus ja keskenduda ainult üksikmängule.

Kuid samamoodi ei tee paarismängudes kaasa ka kahekordne (2017 ja 2022) meister Kristjan Tamm (1), kellega Mölder finaalis kohtub. Tammel oli aga täna Robin Partsi (5) vastu raske mäng. Parts mängis võrgus kohati imeliselt ja kuigi Tamm domineeris servil ja tagajoonel, suutis Parts hästi vastu panna. Esimeses setis tuli Parts tie-break’is välja 1:5 kaotusseisust ja võitis 7:5. Teises setis päästis Parts seisul 3:5 kolm settpalli ja Tamm vangutas pead. Kuid favoriit servis siiski piisavalt hästi, et oma palling ja sett võita. Pärast seda Partsi vastupanu ikkagi rauges ja Tamm võitis 6:7, 6:4, 6:0, 6:2.

“Robin alustas tugevalt, vollesid mängis väga hästi. Tõrjusin päris hästi jalgadesse, aga ta mängis poolpõrkelt kõik väga hästi tagasi,” iseloomustas kohtumise algust Tamm. “Selles, et ma tie-break’i eduseisust kaotasin, olen muidugi ise süüdi, Kuid kokkuvõttes mängisin oma taseme välja – mida mäng edasi läks, seda rohkem sain mängu sisse.”

Tamm on tänavustel meistrivõistlustel meestest ainus, kes varem kulla võitnud. Küsisin naljaga pooleks, kas ta ei peaks ka teistele võimaluse andma, näiteks finaalis Mölderile? “Ei, teen muidugi kõik selleks, et ise võita,” naeris Tamm. “Aga Mölder mängib praegu väga hästi ja meie ranking ütleb ka, et kellelgi paremust pole. Eks siis homme näeme, kuidas läheb.”

Meistrivõistluste tulemusi ja ajakava näete siit.

scroll to top