fbpx
Close

Vladimir Ivanov kaotas üksikmängus, aga sai paarismängus loobumisvõidu

– Vladimir Ivanov / Foto: Igor Pissarev

Vladimir Ivanov jõudis koos Maksim Ratnjukiga (Venemaa) Aktjubinski ITF-i 25 000 dollari auhinnafondiga turniiril finaali.

Väljakule nad tulema ei pidanudki, sest vastased Yunseong Chung (Lõuna-Korea) ja Jurabek Karimov (Usbekistan) andsid loobumisvõidu. Kuna Karimov jättis täna üksikmängu pärast avaseti 6:7 kaotust pooleli, siis on loogiline, et ta ei saanud enam välja tulla ka paarismängus.

Üksikmängu veerandfinaalis sai aga Ivanov siiski lüüa Vladislav Manafovilt (Ukraina, ATP 535.) 2:6, 6:7. Mõlemad mängijad servisid üpris hästi, ka Manafovil oli vaid kaks murdepalli, kuid need mõlemad ta avasetis realiseeris. Tie-break’is sai otsustavaks see, et eduseisul 3:2 võitis Manafov Ivanovi servilt mõlemad punktid. Ühe minimurde sai Eesti tennisisti tagasi ja seisult 3:6 võitis kaks punkti oma pallingult, aga kolmanda matšpalli oma servil kasutas ukrainlane siiski ära. Niisiis tie-break Manafovile 7:5.

Servi näitajas olid Ivanovil isegi paremad – kui mõlemad lõid võrdselt 8 ässa, siis topeltvigu tegi eestlane kaks, aga ukrainlane neli. Esimene serv õnnestus Ivanovil 59 ja Manafovil 53%. Nüüd aga tuleb kõige hämmastavam number – esimeselt pallingult võitis Manafov 100% (!) punktidest ehk 27st 27. Kuna teiselt servilt sai ukrainlane 24st punktist 18, siis kaotas ta mängu jooksul oma pallingul vaid kuus punkti, neist neli topeltveaga. Ehk siis, kui pall läks mängu, võitis Ivanov vastase servil ainult kaks punkti! Ivanov ise võitis esimeselt servilt 70 ja teiselt 58% punktidest.

scroll to top