Vladimir Ivanov jõudis Tuneesias veerandfinaali

Vladimir Ivanov. / Foto: Igor Pissarev, ETL

Kolmest Eesti tennisistist oli neljapäeval Monastiri (Tuneesia) 15 000 dollari auhinnafondiga ITF-i turniiri 2. ringis võidukas Vladimir Ivanov, kes sellega jõudis veerandfinaali.

Eesti meister, kes asub edetabelis 730. kohal, alistas maailma 585. reketi Facundo Juarezi (Argentiina, 6) 6:3, 6:7, 6:2. Ivanov ei lasknud ennast heidutada, et ei kasutanud teises setis ära ühemurdelist edu ja loovutas seisul 5:4 oma servigeimi. Otsustavas setis oli Ivanov sedavõrd kindel, et vastasel polnud murdepalligi. Ivanovi serv toimis üldiselt hästi, sest ta lõi 7 ässa ja esimese servi õnnestumisprotsent oli 61. Veerandfinaalis kohtub Ivanov teisena asetatud poolaka Daniel Michalskiga (ATP 442.).

Daniil Glinka kaotas leedulasele Laurynas Grigelisele (4) 3:6, 3:6 ja Kristjan Tamm Thiago Agustin Tirantele (Argentiina) 2:6, 4:6. Mõlemas kohtumises olid Eesti mängijate vastased neist edetabelis eespool.

Paarismängus, kus Eesti tennisistid läksid omavahel vastamisi, oli Ivanov taas võitjate poolel. Koos Alibek Kachmazoviga (Venemaa) alistasid nad Glinka ja Karl Kiur Saare 3:6, 7:5, 10:7. Glinka ja Saare suur võimalus läks kaduma teises setis seisul 5:5, kui nad olid vastaste pallingul ees 40:15. Otsustavas tie-break’is ei juhtinud Glinka/Saar kordagi, ainult kahel korral oli viigiseis 3:3 ja 5:5.

Samuti püsis tänaseni Monastiri turniiri paarismängus konkurentsis Elena Malõgina, kuid koos Margarita Ignatjevaga (Läti) kaotasid nad veerandfinaalis Weronika Falkowskale (Poola) ja Lisa Ponomarile (Saksamaa, 2) 2:6, 6:2, 4:10.