Maria Lota Kaul langes Portugalis välja, ka paarismängus eestlannad kaotasid

– Õhtune Funchal / Foto: Unsplash

Maria Lota Kaul võitles Funchali (Madeira saare pealinn) 15 000 dollari ITF-i turniiril vapralt endast maailma edetabelis ligi 800 kohta eespool asunud portugallanna Francisca Jorge vastu, kuid kaotas 4:6, 4:6.

Ühesugusele tulemusele vaatamata olid setid erinevad. Esimeses setis oli palju murdeid ja kui Kaul võitles end 2:4 seisult viigini 4:4, olid mõlemad naised võitnud kolmel korral vastase servigeimi. Seejärel aga õnnestus see ainult Jorgel ja nii tagas maailma 474. reket setivõidu. Teises setis loovutas Kaul kohe esimeses geimis oma pallingu, aga edasi läks nii, et kumbki enam pallingut ei murdnudki. Seisul 3:5 päästis Kaul oma servil kaks matšpalli, kuid kaotusseisust välja ei tulnud.

Kaul langes kahjuks välja ka paarismängus, kui tema paarilise Alina Charaeva (Venemaa) vigastuse tõttu tuli anda vastastele veerandfinaalis loobumisvõit. Ka Maileen Nuudi ja Iveta Dapkute (Leedu) jäid alla neljandana asetatud paarile Alba Carrillo Marin (Hispaania)/Ines Murta (Portugal) 2:6, 2:6. Seega on eestlannade jaoks Funchali turniir lõppenud.