Vladimir Ivanov jõudis Hiinas teist nädalat järjest poolfinaali

– Vladimir Ivanov / Foto: Toomas Kuum

Vladimir Ivanov (4) on heas vormis Hiina linnas Nanchangis peetavatel 15 000 dollari auhinnafondiga turniiridel, kus ta teist nädalat järjest jõudis poolfinaali.

Ivanov alistas reede hommikul viiendana asetatud Ray Ho (Taipei) 3:6, 6:3, 6:3. Täpselt samamoodi nagu avaringi matšis oma paarismängupartneri Jan Sabanini (Venemaa) vastu jäi ka Ivanov veerandfinaalis kiiresti 0:5 taha. Ta kosus juba esimeses setis, aga päästa seda enam ei suutnud. Teine sett algas tasavägiselt, kuid seisul 4:3 õnnestus Ivanovil ainus servimurre. Ka otsustavas setis murdis Ivanov esimesena ja tegi seda veelkord seisul 5:3, kui tal jäi isegi veel oma pallingugeim varuks. Seega ei kaotanud Ivanov pärast seisu 0:5 enam ühtki oma servigeimi.

Ivanov lõi 5 ässa ja tegi 4 topeltviga, kuid eelkõige paistis silma esimese servi kõrge õnnestumisprotsendiga – 71. Sealjuures otsustavas setis suutis Ivanov esimest pallingut sisse lüüa koguni 82-protsendiliselt (28st 23). Esimeselt servilt võitis Ivanov 73% punktidest. Vastasel olid kõik neli olulist servinäitajat pisut kehvemad. Ka murdepallide realiseerimises oli Eesti tennisist märksa parem – temal 5st 4, vastasel 7st 2. Kõige olulisema geimi päästis Ivanov kolmanda seti seisult 2.1 ja 15:40.

Poolfinaalis kohtub Ivanov hiinlase Yecong Mo’ga (ATP 1007.), kes esimeses ringis üllatas Nanchangis esimesena asetatud Kento Takeuchit (Jaapan).

Kuid paarismängus sai Ho Ivanovilt väikese revanši, Ivanov ja Sabanin (3. asetus) kaotasid poolfinaalis Ho’le ja Pak Long Yeungile (Hongkong, 2) 0:6, 6:7. Ivanovi ja Sabanini parim võimalus mängu pööre tuua oli teises setis seisul 4:4, aga nad ei kasutanud kaht murdepalli. Rohkem murdevõimalusi Eesti/Venemaa paaril polnudki.

Eelmisel nädalal olid Ivanov/Sabanin turniiri Nanchangis võitnud.