Daniil Glinka üllatuste seeria sai veerandfinaalis lõpu

– Falun / Foto: Pixabay

Kvalifikatsioonist alustanud ja Faluni (Rootsi) 25 000 dollari auhinnafondiga ITF-i turniiril hea võistluse teinud Daniil Glinka tee sai otsa veerandfinaalis, kus ta kaotas Patrik Niklas-Salminenile (Soome, 8) 3:6, 6:7.

Glinka ei suutnudki maailma 560. reketi vastu servi murda, kuid ta oli sellele lähedal vaid ühes geimis. Nii otsustasidki mängu soomlase ainus murre esimeses setis ja napp 8:6 paremus teise seti tie-breakis, kus Niklas-Salminen kogu aeg juhtis. Glinka viigistas küll kaotusseisult 2:5, aga edasi juhtis Niklas-Salminen taas 6:5 ja 7:6 ning vormistas võiduks teise matšpalli.

Eesti tennisisti parim võimalus oli teises setis seisul 4:3, kus ta vastase servil läks 40:0 ette. Ühe murdepalli teenis Glinka veel, aga geimi ei võitnud. Need neli murdepalli olidki tema ainsad selles mängus, kuid veel vähem murdepalle (3) oli kasutada soomlasel. Aga tema ühe realiseeris.

Glinka serv oli üldiselt hea – 3 ässa, 2 topeltviga, esimese servi õnnestumisprotsent 60, võidetud punkte esimeselt pallingult 77%. Aga soomlase näitajad olid veel paremad, ta lõi 5 ässa ja servis esimest pallingut sisse koguni 78%, mis on meeste mängus uskumatult suur number. Ta võitis 81% esimese pallingu punktidest.

Lisame veel, et Tšernomorski ITF-i turniiril lõppes täna ka Maria Lota Kauli mäng, kui ta koos Maria Tomaga (Rumeenia) kaotas paarismängu veerandfinaalis 2:6, 3:6 teisena asetatud Venemaa paarile Jevgenia Levašova/Taissia Patškaljova.