fbpx
Close

Vladimir Ivanov jõudis Helsingis teise ringi

– Vladimir Ivanov / Foto: Toomas Kuum

Helsingi ITF-i 15 000 dollari suuruse auhinnafondiga turniiril sai kolmest Eesti tennisistist üksikmängu avaringis võidu ainult Vladimir Ivanov (8).

Ivanov (ITF 416.) alistas Gorazd Srbljaki (Põhja-Makedoonia, 601.) 6:4, 6:3. Vaid algus oli Ivanovi jaoks vilets, kui ta jäi 0:2 taha. Kuid hiljem värske Eesti meister enam oma pallingut ei loovutanud, aga vastase servi murdis neli korda. Ivanov lõi 3 ässa ja tegi 2 topeltviga, sai esimest pallingut sisse täpselt 50%, kuid võitis esimeselt servilt 83% punktidest. See on liivaväljakul soliidne number, mis tavaliselt piisav ka eduks, kui vastane just imet ei tee. Näiteks kaotas Ivanov esimeselt pallingult ainult 4 punkti, aga Srbljak koguni 16.

Paraku ei õnnestunud noorema põlve Eesti mängijaile vastastel piisavat vastupanu osutada ning Kristjan Tamm (654.) kaotas kolmandana asetatud Karl Fribergile (Rootsi, 277.) 3:6, 1:6 ja Karl Kiur Saar (794.) Marius Ruzgasele (Rootsi, 1081.) 2:6, 0:6. Pikk mängupaus on ilmselt Saare taset mõjutanud. Tamm suutis avasetis vastase servi tagasi murda seisuks 2:2, aga pärast seda oli mäng ühepoolne. Ehkki Tamme esimese servi protsent polnud halb (59%), võitis ta oma pallingult kokku alla poole punktidest.

scroll to top
Inline
Inline