fbpx
Close

Kenneth Raisma ja Daniil Glinka edenesid Moskvas teise ringi

– Kenneth Raisma / Foto: Toomas Kuum

Kenneth Raisma ja Daniil Glinka, kes pääsesid põhiturniirile läbi kvalifikatsiooni, pääsesid täna kindlate võitudega teise ringi.

Glinkal (ITF 1320.) oli sellel turniiril kahekordselt õnne, sest ta pääses põhiturniirile lucky loser’ina ning esimeseks ringiks loositi talle vastane, kes lubati otse põhiturniirile ITF-i juunioride edetabeli kõrge koha kaudu. Kuid meeste edetabelis oli 17-aastane Jegor Agafonov (Venemaa) alles 1885. ja Glinka sai temast jagu 6:1, 6:1. Mäng kestis vaid 57 minutit. Glinka lõi esimest servi sisse 63% ja võitis esimeselt pallingult 85% punktidest. Nende näitajate toel oli ta vastasest selgelt üle.

Raisma (ITF 1035.) kohtus edetabeli 483. mängija Ivan Davõdoviga (Venemaa). Tasavägist mängu jätkus vaid esimeseks setiks, Raisma võitis 7:5, 6:1. Kui Raisma juhtis 6:5, ei olnud tal vastase pallingul ühtki murdepalli, aga nüüd õigel ajal sai ta Davõdovi servil 40:0 ette. Kolmanda murdevõimaluse kasutas Raisma ära ja teises setis läks juba kindlalt oma teed, ehkki vastasel oli veel murdepall. Kuid Raisma oma servi ei loovutanudki, vaatamata sellele, et 7 topeltviga (ässasid kaks). Eestlase esimese pallingu õnnestumisprotsent oli 50, aga ta võitis 78% neist punktidest. Tähtis oli fakt, et Raisma päästis kõik murdepallid – vastasel oli see number 5st 0, eestlasel 8st 3.

Mõlema mängija treener Andres Kuhi ütles telefoniintervjuus Moskvast, et tema hoolealused tegid täna hea mängu ning tegelikult oli ka Glinka vastane üpris hea tasemega. “Daniili mäng oli algul üsna võrdne, kuid esimese seti lõpus hakkas alles vastane rohkem praaki tegema, ent ta on noor ja võimekas. Eelkõige võitis Daniil ikkagi ise ning seda tänu heale mängudistsipliinile ja väikesele lihtvigade arvule, mis on eriti hea, arvestades Daniili agressiivset stiili,” rääkis Kuhi.

Raisma vastane oli Kuhi sõnul selline, kes “pani hullu” ja mängis Nick Kyrgiose stiilis eeskätt – kas kõik või mitte midagi. “Algul tuli vastasel välja ka ning Kenneth hoidis mängu tasakaalus eelkõige tänu heale servile. Kuid tundus, et seisul 6:5 hakkas vastasel ikkagi käsi värisema ja tema hullud löögid enam ei õnnestunud. Üldiselt aga Kennethi taktika ja kõik löögid toimisid hästi, mida kaugemale mäng läks, seda rohkem ta sundis ka vastast mängima tagakäega, mis oli selgelt tema nõrgem pool,” ütles Kuhi.

Vaatamata 7 topeltveale sõnas Kuhi, et üldiselt on Kennethi serv suve jooksul siiski paranenud. “Täna oli Moskvas väga niiske ilm ja reket muutus mängu ajal libedaks. Usun, et nii mõnedki Kennethi topeltvead ja lihtsad eksimused lendpallidel tulid just libeda reketi tõttu,” sõnas Kuhi.

Raisma järgmine vastane on kolmandana asetatud Jevgeni Tjurnev (Venemaa), kes on sageli kaasa teinud ka Eestis mängitud ITF-i turniiridel. 22-aastane Tjurnev asub ATP edetabelis 495. ja ITF-i edetabelis 45. kohal. Samas on ka Raisma olnud ATP edetabelis 600. koha piirimail ning kui ta leiab endise hoo, siis võiks mäng olla enam-vähem võrdne.

Glinka kohtub itaallase Alessandro Procopioga (ITF 1483.).

scroll to top